Drama Totala
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reglementări în staff

In jos

17072011

Mesaj 

Mesaj Reglementări în staff




E timpul pentru o mică curăţenie prin staff. Avem nevoie de noi utilizatori, iar cei care au dobândit un rank important până acum ori nu îşi fac bine treaba pentru că nu ştiu ce au de făcut, ori consideră că a face parte din echipă constă în a purta numai o imagine. În continuare vă voi prezenta minimul de cerinţe care trebuie îndeplinite într-un timp relativ scurt, pentru a demonstra cine merită să îşi ocupe postul.

Suporterii

- Promovează comunitatea noastră pe alte forum-uri şi aduc membrii noi.
- Îi ajută pe cei care au o nelămurire la "Intrebari / Sugestii / Nemultumiri / Cereri".
- Găsesc idei pentru îmbunătăţirea şi chiar modificarea forum-ului şi le prezintă celorlalţi membrii.

Redactorii

- Trebuie să posteze foarte multe subiecte şi mesaje.
- Găsesc noi idei de poll-uri care vor fi apoi puse în "Portal".
- Crează multe povestiri în categoria "FanFiction".

Desenatorii

- Scriu un subiect de creat avatare sau imagini şi îşi îndeplinesc rolul pe care îl au.
- Îmbogăţesc forum-ul "Artă" cu poze, postere şi creaţii personale.
- Postează imagini în Galerie, cel puţin 10 la fiecare sub-categorie.

Aşadar, nu spun că numai Redactorii au permisiunea de a crea povestiri, sau doar Desenatorii pot posta imagini. Oricine poate şi am fi bucuroşi să vedem cum contribuiţi la forum (de asemenea îi putem chiar promova pe cei care ne ajută).


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Dec 29, 2011 7:34 am, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin
Admin

Dolari : 53897
Mesaje : 86
Reputatie : 12
Data de inscriere : 14/09/2009

https://insula-dramei-totale.forumgratuit.ro

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Reglementări în staff :: Comentarii

Mike

Mesaj Vin Aug 19, 2011 3:52 am Scris de Mike

De ce a trebuit o curatenie prin staff neaparat?Eu consider ca Sony KiMO si AleGeorge se descurcau foarte bine cu rank-urile lor.

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum