Drama Totala
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

T.U.C

+4
Duncan
Mike
Icarax
Marian[NC]
8 participanți

In jos

Mesaj T.U.C

Mesaj Scris de Marian[NC] Mier Aug 27, 2014 9:52 am

Preview(Part I)
Sabotage from the shadows...
 
Probabil sunt multi cei care au auzit de show-ul numit Drama Totala in care gazda cunoscuta sub numele de Chris McLean se folosea de niste tineri pentru a avea faima si bani.Totul parea sa fie perfect pentru gazda acestui show.Concurentii aveau parte de teroare iar Chris se bucura de suferinta lor.Insa nimeni nu stie adevarul intunecat ascuns in spatele acestui show care a cucerit audienta...
 
Povestea noastra incepe in orasul New York,intr-un cartier in care nu exista decat oameni saraci si neingrijiti.Nu v-ati gandi cine ar putea locui pe aici,asa-i?.Printre locuitorii acestui cartier se afla si un om cu numele de David Rodger.Desigur ca numele nu va pare deloc cunoscut.Ei bine,acest om sufera enorm din cauza lui Chris McLean.
 
*David se uita la televizor si il vede pe Chris cum primeste un trofeu pentru cel mai bun prezentator.Din cauza furiei arunca televizorul pe geam si se uita cu lacrimi in ochi la o poza in care apare tatal lui,pe care nu l-a vazut din copilarie*
David:Oof tata,nu voi fi niciodata un hoster precum ai fost tu.Pana si cu tehnologiile de atunci,ai adus umor lumii noastre,dar fara sa chinui niste bieti adolescenti.De ce oare soarta a fost asa cruda cu mine?...
---
Tatal lui David,Andrew,a reusit sa cucereasca audientele in anii `80,cand si-a organizat propriul show numit „The Ultimate Challenge”.Spre deosebire de Chris,Andrew iubea toti concurenti si chiar ii ajuta in situatii critice.Show-ul a primit numai rating-uri bune la care unii adauga:”E greu sa gasesti un om ca el,lui nu ii pasa de faima,ci de bunastarea tuturor.Nu cred ca va putea fi inlocuit vreodata”.Totusi show-ul a fost hostat intr-o locatie total necunoscuta,si se spune ca toti cei care au incercat sa divulge locatia show-ului au murit suspicios.Nu se stie sigur daca acest lucru e un adevar sau un mit....De la moartea lui Andrew in anul `95,nu se mai stie absolut nimic despre oras,dar ultimele cuvinte ale lui Andrew pe patul de spital au fost:”Nu va temeti,show-ul nu s-a terminat.Intr-o zi cineva imi va lua locul si sunt sigur ca va fi alegerea corecta.”De atunci pana in prezent nu se mai stie nimic,dar oare sa fie asa?
------
Dar multi se vor intreba probabil de ce David a ajuns in acest hal?Totul a inceput in anul 2005 cand David a anuntat prietenilor lui ca va organiza un show intitulat „Cel mai talentat tanar”.Show-ul avea sa aiba loc pe insula Hawaii,unde concurentii puteau concura fara frica de moarte.Dar cu o saptamana inainte unul dintre prieteni,care era bun prieten cu Chris de asemenea,i-a divulgat secretul.
 
 
X:Deci ai inteles ce am zis, asa-i?
Chris:Cum isi permite cineva sa faca un show chiar inaintea mea.Eu merit faima si o voi primi!
X:Ce ai de gand sa faci?Maine David se va duce sa anunte oficial aparitia emisiunii
Chris:De parca nu ma stii....Il vom sabota!
X:Sa stii ca esti om totusi Chris..
Chris:Mie imi pasa doar de bani si de faima,fara astea as fi un nimic in lume,exact ca cei care lucreaza la Fast-Food
X:S-ar putea sa regreti intr-o zi
Chris:Totul e planificat
------*In ziua oficierii*-----
Chris se apropie de locul unde locuieste David,in cautarea unui complice.Accidental zareste un cersetor pe strada.
Chris:Hmm,cine esti tu?
Bucatarul:Eu nu am un nume,dar multi imi zic Bucatarul
Chris:Cum de ai ajuns in halul asta?
Bucatarul:Pai am vrut sa fiu faimos,dar cineva m-a sabotat,si am ajuns sa fac mancare pentru cersetori si animale.Nu primesc bani,dar toti din zona ma cunosc
Chris:Am o propunere pentru tine,ma vei ajuta sa il sabotez pe David Rodgers si iti garantez ca impreuna cu mine vom fi faimosi in intreaga lume!Si vei avea si bani de asemenea...
Bucatarul:Hmm,mult mai bine decat sa fac mancare pentru sobolani.
Chris:Perfect.E timpul sa incepem...
Bucatarul:Dar cum vei planui sa il sabotezi?Banuiesc ca nu o vei face la ceremonie
Chris:Hmmm,desigur ca nu.Cat de bun esti la tintit?
Bucatarul:Nimeni nu scapa de precizia mea
Chris:Perfect.Am improvizat aici un tub cu care poti arunca sageata asta.Ar trebui sa il rezolve
Bucatarul:E otravita?
Chris:Nu,dar contine un anestezic puternic.Cand va lesina,ne vom strecura la el in apartament  si vom distruge orice este legat de concursul lui.Documente,date,etc.Va fi ca si cum nici nu a existat o idee pentru vreun concurs inutil
Bucatarul:Bine planificat.Apropo,care este numele tau?
Chris:Chris,Chris McLean.
Bucatarul:Incantat
 
Mai era o ora pana incepea ceremonia.David se pregatea elegant pentru prezentare,bucuros de faptul ca va putea calca pe urmele tatalui sau.
David:Ziua a sosit tata.Sunt pregatit sa te fac mandru*sniff*
Aceasta isi incuie apartamentul,coboara scarile,dar la iesire este intampinat de Bucatar
Bucatarul:Imi pare rau dar drumul tau se incheie aici.*Arunca sageata in el*
David(confuz):Nuuu...poti....face....asta.....*lesina*
Chris:Buna treaba,Bucatarule.E timpul sa trecem la treaba....
                Astfel Chris intra in casa lui David si distruge toate schitele legate de episoade,locatii,a sters pana si datele din calculator.Dupa ce termina,incuie usa si pune cheia inapoi in buzunarul lui David

Chris:Bucatarule,clipa a sosit!MWHAHAHAHA!
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Icarax Mier Aug 27, 2014 9:59 am

Fanficurile legate de Drama Totala au inceput sa ma plictiseasca dar surprinzator al tau are origininalitate si imi face placere sa-l citesc. Sa speram ca o sa fie la fel de buna continuarea cum a fost inceputul Smile.
avatar
Icarax
Relaxat
Relaxat

Dolari : 44623
Mesaje : 1257
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 22
Localizare : Bucharest, Romania
Citat favorit : "Fericire? Ce e fericire? Si vacile sunt fericite si sfarsesc hamburger."-Bunica Hannei

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Mike Mier Aug 27, 2014 10:00 am

Foarte tare!Big grin Imi place ideea...Succes in continuare! Smile
Mike
Mike
Geniu
Geniu

Dolari : 46890
Mesaje : 5803
Reputatie : -7
Data de inscriere : 24/09/2010
Varsta : 24
Localizare : IDTF
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : ~Nobody Cares~
Citat favorit : I sneaked to the mirror,in the darkness of night.

http://xat.com/GrupuldistractieiROMANIA

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Marian[NC] Mier Aug 27, 2014 11:42 am

Preview(Part II)
The appearance of Total Drama
 
Dupa succesul avut in sabotarea schitelor lui David,Chris si Bucatarul se indreapta plini de bucurie spre locatia unde vor dezvalui toate detaliile despre Drama Totala, astfel incat niciun show nu ar putea egala potentialul Dramei Totale.In timpul calatoriei ,Chris poarta o discutie cu Bucatarul:
Chris:Bucatarule,ma bucur ca imi esti prieten.Nu am avut niciun prieten pana acum,toti m-au urat,si nu stiu de ce...
Bucatarul:Poate pentru ca esti prea razbunator Chris?
Chris:Neah.Nu mai am pe nimeni...parintii mei au murit,si le-am promis ca voi ajunge faimos.
Bucatarul:Eu nu cred ca parintii tai vroiau razbunare.
Chris:Tatal meu a vrut sa fie si el faimos,dar Andrew i-a luat-o inainte.A ajuns un om sarac si fara valoare.Drama Totala a fost ideea lui...iar acum vreau sa devina realitate.Acest show va marca faima mea cu adevarat.*Dupa 10 minute*Ok,am ajuns
Locatia era un stadion imens.Chris se indrepta spre intrarea destinata lui David.
Gardian:Vreau sa vad cardul de acces va rog
Chris:Chiar aici*Il arata*
Gardian:Hmm,poti trece
*Cei doi intra inauntru*
Bucatarul:Dar cum?
Chris:Sunt pregatit de orice,Bucatarule.M-am interesat mult si ma voi asigura ca Drama Totala va aparea
Si venise si ora magica.Chris intra pe stadion si este aplaudat de un numar extraordinar de spectatori.Ajuns la mijlocul stadionului este intampinat este intampinat de camere de filmat.Primind un microfon,acesta spune:
Chris:Salutare tuturor.E timpul sa va pregatiti pentru cel mai dramatic si mortal reality show din viata voastra.Cu ocazia de a fi aici,oficiez aparitia show-lui meu,numit.... INSULA....DRAMEI....TOTALE!!!!
*Lumea aplauda si pare multumita de idee.Un cameraman il intreaba pe Chris:*
Cameraman:Chris,sunt zvonuri ca show-ul tau ar fi avut alt nume.
Chris:Initial da,dar acest nume atrage mai mult audienta.
Cameraman:Si ce credeti,cat de lung va fi show-ul?
Chris:Pana voi muri eu  si frumusetea mea inegalabila
Cameraman(confuz):Umm,ok.
Chris:Intreaga lume care ma asculta,sa fiti pregatiti pentru haos,aliante,si iubire intre concurentii care vor concura in primul sezon pentru marele premiu,auditiile incep de maine!!!Succes,victi....umm,concurentii mei dragi!
Intreaga lume:MMMMMcLean,MMMMMcLean,MMMMMcLean......
                Chris paraseste stadionul plin de bucurie si satisfactie
Bucatarul:Apropo,cum te-ai strecurat?Nu stia nimeni nimic de David?
Chris:Bucatarule,desteptul nu si-a scris numele in propunerea de a prezenta la stadion.A fost foarte usor sa fac un card de acces fals*rade*.Greseala de incepator.Acum e timpul sa sarbatorim cum trebuie
Bucatarul:Mergem la un bar de strip-tease?
Chris:Neah ,asta e demodat deja.Mergem la studiourile emisiunii „Vanatoarea de vedete”.Poate scapam si de aiuritii aia....
Bucatarul:Si care e planul?
Chris:Simplu,mergem la miezul noptii cand toti dorm.Simplu ca si cum ai organiza o emisiune de succes
Bucatarul:Umm,Chris,am putina treaba,nu te pot ajuta.
Chris:Parca ai zis ca nu ai slujba
Bucatarul:Pai.....am promis unuia de pe strada ca ii gatesc sobolan pe grill...scuze.Al naibii sa il ajut cu asa ceva.E Ugly omul,dar imi asigura faima totusi
 
                Intre timp,efectul sagetii este pe terminate iar David se trezeste pe la ora 22,cand intunericul incepea sa apara
David(Zbierand):NU E POSIBIL.SANSA VIETII MELE!NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!
David incearca sa alerge spre stadion,dar ,fiind prea obosit din cauza efectului sagetii,alege sa se intoarca in apartamentul lui,unde observa cum „cineva” i-a distrus toate documentele.David se uita punandu-si mainile in cap:
David:Nu e posibil....dupa atata efort....totul irosit*incepe sa planga*Cine...*sniff*...cine a facut asta?Ce am facut sa merit asa ceva!!!!!
 
                La miezul noptii,Chris ajunge singur la studiouri,unde deschide usa cu o cheie pe care a luat-i printr-un mod......murdar sa zicem.Aceasta se strecoara silentios prin cladire,dar nu stie ca este urmarit.Din camera de control ,Blainley il observa pe Chris cum se strecoara..
Blainley:Ce avem noi aici?Un sobolan!Se pare ca unii sunt dependenti de faima,ca un drog.Hihihi
Dupa aproximativ o ora de cautat in camere gresite Chris insfarsit ajunge la o usa unde scrie *Top Secret*
Chris(in gura mare):BINGO!!
Paznic:Hmmmm
Chris(panicat):Ummm,Hello?
Paznic:Ce cauti aici la ora asta.Nu stiam de vreo vizita.
Chris:Ummm,cautam niste Coffee....
Paznic:Stiu locul perfect pentru tine
Chris:Pe scena?
Paznic(Cu un ton malefic):Nuuu...intr-un loc mult mai bun
Astfel paznicul il trage pe Chris pana la iesirea din spate,unde se afla un mare tomberon
Chris:Nu m-ai arunca in tomberon ,asa-i?
Paznic:Cine,eu?
Chris este aruncat in tomberon iar paznicul rade de el
Paznic:Imi ador slujba uneori*si inchide tomberonul*
Chris:Heeeei,am si eu drepturi.....si o frumusete inegalabila.TRECI INAPOI.AJUTOR!Hei,un sandvis...nimeni nu ma vede oricum
 
                A doua zi dimineata Chris se trezeste intr-o camera de hotel:
Chris:Ce se intampla?
Bucatarul:Asa imi multumesti dupa ce te-am salvat?
Chris:Eeeee,aveam destula mancare gratis pe acolo,si un soarece dragut pe care l-am iubit vreo 2 minute pana cand m-a muscat...Hmm,cum ai inchiriat tu o camera de hotel?
Bucatarul:Toti stiu ca voi fi impreuna cu tine in show,asa ca m-au lasat
Chris:Hmm,ok,ia da-mi homarul ala de pe masa
Bucatarul:Lenesule.....
 
Intre timp,David se trezeste de dimineata si se duce la un bar local,unde vizioneaza stirile.
Reporter:Ieri la marele stadion al orasului,prezentatorul cunoscut sub numele de Chris McLean a oficiat aparitia primului sezon din reality show-lui  sau,numit Insula Dramei Totale.Se presupune ca audientele vod fi uriase.....*David tranteste paharul de Coffee pe care l-a comandat si iese nervos din bar*
David,plin de furie,intra in apartamentul sau si se pune pe laptop.
David:Nu ti-a ajuns un trofeu McLean......
Din motive stiute de el,incepe sa caute orice despre tatal sau,in speranta unei razbunari
 
 
In orasul inca necunoscut de lume,se afla in mod misterios o scrisoare cu un mesaj,si langa el un aparat care o tinea sa nu fie luata de vant.Dintr-un motiv necunoscut,era o data setata pe dispozitiv:15 August 2014.Oare ce avea sa fie scris pe acea scrisoare?......


(P.S-S-ar putea sa fie plictisitoare aceasta parte)
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Duncan Mier Aug 27, 2014 1:02 pm

a fost destul de interesant , imi place ideea ficului
desi unele situatii pareau cam trase de par ca totul sa ajunga in favoarea lui Chris , e destul de ok pana acum
astept sa vad ce razbunare planuieste David
Duncan
Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 63052
Mesaje : 4658
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Marian[NC] Joi Aug 28, 2014 12:29 am

Duncan a scris:a fost destul de interesant , imi place ideea ficului
desi unele situatii pareau cam trase de par ca totul sa ajunga in favoarea lui Chris , e destul de ok pana acum
astept sa vad ce razbunare planuieste David
Sunt total de acord cu "avantajul" pe care Chris pare sa il aiba.Ma voi stradui ca urmatoarea parte sa iasa mai bine Smile .Multumesc ca ai citit pana acum  I love you
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Sony Joi Aug 28, 2014 1:00 am

imi place mult ideea foarte mult sper sa-l continui
Sony
Sony
Gladiator
Gladiator

Dolari : 64027
Mesaje : 3140
Reputatie : 61
Data de inscriere : 06/03/2011
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : bored

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Marian[NC] Joi Aug 28, 2014 1:08 am

Sony a scris:imi place mult ideea foarte mult sper sa-l continui
Sigur ca il voi continua,am cateva planuri pentru ficul asta deja  Wink
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de KiMO Joi Aug 28, 2014 2:20 am

ah ce ironie subtila marian, ce mesaj incerci sa-mi transmiti? imi place ficul, ma regasesc in el (cum a fost si intentia ta), iar scrisoarea de la sfarsit cu 15 august.. eh, sper sa-l continui, david.. marian**
KiMO
KiMO
Zeu
Zeu

Dolari : 119210
Mesaje : 7819
Reputatie : 182
Data de inscriere : 01/09/2010
Varsta : 27
Localizare : indecis
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Bitchy

https://www.youtube.com/OfficialFoxKids

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de George Joi Aug 28, 2014 2:24 am

imi place, mai fa episoade
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Sky Joi Aug 28, 2014 9:52 am

Chris sunt eu sau KiMO ? ras ras ras
Sky
Sky
Independent
Independent

Dolari : 36015
Mesaje : 323
Reputatie : -3
Data de inscriere : 06/08/2014
Varsta : 25
Localizare : Cluj
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Competitiva

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Marian[NC] Joi Aug 28, 2014 11:31 am

Sky a scris:Chris sunt eu sau KiMO ? ras ras ras
Nu meriti sa fii nici macar sclavul lui Chris...
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Marian[NC] Joi Sept 04, 2014 1:43 am

Preview(Part III)
Secrets Revealed
 
Continuand povestea,ajungem inapoi in prezent,prin luna iulie a anului 2014.Desi a trecut foarte mult timp de la nefericitul incident,David nu a reusit inca sa afle nimic despre secreta locatie unde tatal sau a gazduit emisiunea sa.Fara multe sperante ramase in David,acesta se uita la televizor unde il vede pe Chris cum este premiat pentru succesul din noul sau sezon:Insula Pahkitew.
 
Reporter:Domnule McLean,ce parere aveti despre cum s-a terminat acest sezon?
Chris:Pai toti concurentii au supravietuit...din pacate,dar audientele au atins un record fenomenal,asa ca acuma am 5,nu 3 jacuzzi-uri.Nu ma pot plange
*Reporterul se uita gelos la Chris*
Reporter:Inteleg.Aveti planuri de un nou sezon?
Chris:Inca nu.Trebuie sa gasesc metode convenabile pentru a tortu....umm,pune la incercare viitori concurenti.Faima nu se castiga usor sa stii
Reporter:Multumesc pentru timpul acordat...
Chris:Acuma pleaca,imi strici imaginea perfecta
Reporter:Sunt platit prea putin pentru a indura vedetele astea fara suflet.Demisionez!!!
 
Directorul reporterului se afla si el acolo si isi pune mana in cap cand vede ce se intampla..
Director:Deja e al 14-lea reporter care demisioneaza din cauza lui McLean...nu stiam ca exista asa persoane fara suflet in lumea asta.De as putea scapa de acel om...
                Directorul paraseste incaperea unde a avut loc premierea si viziteaza parcul pentru a se putea linisti.Din intamplare si David se hotari a vizita parcul,tot pentru a se linisti.David il zareste pe director si se intreba ce cauta el acolo in timpul premierii.Directorul vorbea cu el insusi:
Director:McLean.....de ce ai aparut pe lumea asta.....
Auzind aceste vorbe ,David se apropie de el...
David:Nici tu nu il mai suporti pe Chris?
                Director:Cine esti tu?
                David:O persoana care sufera mai mult decat tine,tot din cauza lui Chris
                Director:Sa te cred?
                David:Il urasc pe Chris la fel de mult precum tu il urasti
                Director:Sa fiu eu sigur?
                David:Atunci sa ma prezint:sunt  David Rodger,fiul marelui Andre Rodger...vroiam sa ajung faimos exact ca si el,dar Chris m-a sabotat si nu mai am nimic..NIMIC!Acuma cand ma uit la faima lui Chris...mai ca mi-as dori sa sufere toata viata sa
                Director(incepand sa zambeasca):Hmm,iti urez succes.Sansa o sa iti vina curand
                David:Ce tot vorbesti?
                Director:Vei stii in curand.Apropo,cei mai multi ma cunosc cu numele de Alpha.
                David:De ce?
                Director:Sa zicem ca nimeni nu imi stie numele real...ne mai vedem,David.*Se uita zambind*
                David:Umm,ok.....*David ramane singur*Oare ce se intampla pe aici?E prea ciudat.Poate sunt prea stresat si ma gandesc nebuneste.Mai bine ma duc acasa...
                *Din departare directorul vorbeste singur*
Director:Chiar de el am nevoie pentru viitorul meu...abia astept sa primesc ajutorul de care am nevoie
Dupa acea zi directorul parca s-a evaporat.Nu a mai fost zarit de absolut nimeni,ca si cum ar fi disparut.Si timpul tot trece,dar David se tot gandeste la spusele directorului.Sa fi fost o gluma?Oare stia directorul ceva despre Andrew?Probabil nu se va afla prea curand.
Si ajungem astfel in ziua de 14 august a anului 2014.De la intalnirea cu directorul nimic interesant nu s-a mai intamplat.David isi pierde timpul vorbind cu cine mai poate la bar,iar Chris se relaxeaza la un hotel de lux,exact cum s-a obisnuit:in conditii perfecte.Ca deobicei,David se culca cu gandul la spusele directorului si incepe curand sa viseze.Insa in avest vis apare si tatal sau...
David:Tata,tu esti?
Andrew:Sunt dezamagit de tine,fiul meu
David:Dar de ce?
Andrew:Iti pierzi speranta asa de repede?
David:Ce sperante sa mai am.Si a mai aparut si directorul ala ciudat care imi spunea ca ma voi putea razbuna....dar e improbabil
Andrew:Of of of.....David.Speranta ta va veni maine.*Acesta incepe sa dispara*Va trebui sa inveti singur cum sa castigi,nu sa ma copiezi pe mine
David:Tata,stai!
Andrew:Nu ma dezamagi.....*Si David se trezeste brusc dimineata*
David:Ce?Unde?Cum?......Pff,pana si in vise...am innebunit
David se uita la birou si observa o scrisoare ciudata.Acesta o citeste:
Draga David,
 
„E timpul ca tu sa arati lumii intregi despre greselile pe care le fac oamenii.Asa ca iti inmanez calea de a ajunge la locatia unde am tinut eu concursul meu.E decizia tu cum vrei sa arati lumii de greseli.Iti urez tot succesul.......”
                David*citind*:Nu pot sa cred...*uitandu-se in sus*tata......Ok,sa incepem
Si astfel David incerca sa stranga bani de la prieteni pentru a face rost de un bilet de avion care avea sa il duca in apropierea locatiei necunoscute.Aproape toti cei care i-au auzit povestea l-au ajutat si astfel David a putut pleca.In final el ajunge intr-un loc pustiu,unde practic nu se vede nimic.Acesta vede o piatra in forma de sfera in mijlocul pustiului,si stie ce are de facut:
                David:Anulare invinzibilitate,cod F0F9 David*Ca prin minune apare orasul*Umm,de cand avem noi asa o tehnologie.....
Si David vede orasul pentru prima oara.Arata gen western in mare parte,dar se putea observa de asemenea si un castel care nu a fost aratat in timpul emisiunii lui Andrew,si inca cateva cladiri mai moderne
                David:Ok,acum...
*Flash cand citea scrisoarea*
....Vei intra intr-un bar care se numeste 8-Guns.Sub masa din coltul din dreapta se afla un buton care va deschide o trapa catre un laborator subteran.Stii ce sa faci de acolo...”
*Flash inapoi la prezent*
                David:Ok,asta ar trebui sa fie barul.
David intra inauntru si gaseste masa din coltul din dreapta.Apasa butonul si chiar apar niste scari care duc spre o incapere subterana.Acesta in final ajunge intr-un laborator plin de tehnologie.Acesta acceseaza un computer aflat in mijlocul laboratorului
David:Cod de intrare:AX00  David
Si acesta observa o tehnologie care nu pare a fi din prezent..parea prea avansata.Uitandu-se in stanga,David incepe sa zambeasca malefic
                David:Clipa a sosit.Pregateste-te McLean.Soarta iti va fi decisa curand.Mwhahaahah!

Ce observase David in stanga:Aproximativ 100 de androizi care erau pregatiti pentru a lupta si supravietui in cele mai dure conditii.Si puteau fi folositi si in scopuri militare.Oare David planuieste sa il omoare pe Chris?....
(P.S:Nu am fost prea original,probabil episodul nu e la potentialul maxim)
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Sony Dum Sept 07, 2014 6:14 am

dc ai facut previewul atat de lung nu-l citeste nici bunica
Sony
Sony
Gladiator
Gladiator

Dolari : 64027
Mesaje : 3140
Reputatie : 61
Data de inscriere : 06/03/2011
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : bored

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Marian[NC] Dum Sept 07, 2014 10:56 pm

Sony a scris:dc ai facut previewul atat de lung nu-l citeste nici bunica
Lasa ca s-a terminat preview-ul  biggrin
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Mesaj Re: T.U.C

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum