Drama Totala
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Walking through magic

+2
George
Duncan
6 participanți

In jos

Internet Walking through magic

Mesaj Scris de Duncan Vin Aug 22, 2014 3:11 am

De la echipa care v-a adus...
"Olimpiada Dramei Toale" 
"O viata cu Drama Totala"
si
"Apple Wars"
vine un nou fan fic care spera sa rupa blestemul ficurilor neterminate de Duncan.
"Walking through magic"


"Walking through magic" este povestea unui adolescent magician , Edward Walker , care isi salveaza o colega , pe nume Lucy Burningwood , de un monstru , aratandu-i acesteia puterile lui magic. Lucy decide sa se aventureze alaturi de Ed , dar aceasta nu stie...in ce lume periculoasa se avanta...
Plina de monstri...
Vampir: Poporul vostru ne-a vanat pentru milioane de ani doar pentru ca noi incercam sa supravietuim si TOT NOI SUNTEM DE VINA? PANA AICI TI-A FOST!
...mister...
Edward: In ultima vreme au fost foarte multe cazuri de furt de suflete iar consiliul magic nu face nimic in legatura cu asta...
...neincredere...
Preot: Cum iti poti explica asta? Oricum m-as uita la scena , numai tu iesi vinovat.
...magie.
Edward: Magicienii nu sunt niste batranei care invart o bagheta sau un baston ca sa arunce niste mingi de foc. Magicienii pot folosi magii mai slabe doar cu ajutorul unor incantatii , dar pentru magiile puternice , cele de lupta...e nevoie de o arma magic. Ca si sabia mea!

GET HYPED! In curand , pe acest forum!
Duncan
Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 63052
Mesaje : 4658
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de George Vin Aug 22, 2014 3:13 am

ti-am mai zis, eu ador fic-urile cu magie
abia astept sa-l citesc  Smile 
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de Marian[NC] Vin Aug 22, 2014 6:12 am

Sa speram ca asta va fi un fic complet Smile
Marian[NC]
Marian[NC]
Comandant
Comandant

Dolari : 38855
Mesaje : 2865
Reputatie : -9
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 25
Localizare : Inside an atom
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Negatively charged
Citat favorit : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former"-Albert Einstein

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de Sky Vin Aug 22, 2014 6:20 am

Pare interesant . Abia astept sa inceapa Big grin
Sky
Sky
Independent
Independent

Dolari : 36015
Mesaje : 323
Reputatie : -3
Data de inscriere : 06/08/2014
Varsta : 25
Localizare : Cluj
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Competitiva

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de Distractie Vin Aug 22, 2014 11:57 am

Super abia astept sa inceapa.
Distractie
Distractie
Inteligent
Inteligent

Dolari : 46764
Mesaje : 1952
Reputatie : 23
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 22
Localizare : Marte
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Citat favorit : Unknown.

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de Sony Vin Aug 22, 2014 12:01 pm

wowow comentez doar pt ca m-ai provocat super fic da help me!!!!!!!!!!!!!!!!
Sony
Sony
Gladiator
Gladiator

Dolari : 64027
Mesaje : 3140
Reputatie : 61
Data de inscriere : 06/03/2011
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : bored

Sus In jos

Internet Episodul 1: Magia Inceputului

Mesaj Scris de Duncan Mier Aug 27, 2014 12:41 pm

Episodul 1: Magia Inceputului

In lumea noastra exista magie. Desi putine persoane sunt constiente de prezenta ei ,si si mai putine sunt in stare sa o stapaneasca , acesta chiar exista. Evidentele existentei magiei sunt “sterse” de Consiliul Magic , cel care pastreaza balanta dintre lumea magiei si lumea oamenilor. Consiliul Magic e impartit in mai multe branse , una pentru fiecare regiune importanta pe harta magiei. Actiunea se petrece in Londra anului 2014. Aici au avut loc de curand schimbari in Consiliul Magic , iar situatia e putin ambigua. Un eveniment socheaza Londra in care mai multe persoane sunt gasite decedate , fara nici o urma de violenta , boala sau alte cauze. Este usor de dedus ca era forma despre crime ce implica magie , mai bine spus un incident de furt de suflete in masa. Desi problema e clara , Consiliul Magic din Londra are probleme in a rezolva aceasta problema. In timp ce situatia din Consiliu e nesigura , unii magicieni considera ca ar trebui sa ia problema in mainile lor , unul dintre acestia fiind eroul nostru…
Edward: Deci ascunzatoarea lui ar fi acest santier in lucru...ar avea logica.
Edward Walker este un tanar magician promitator. Un baiat in varsta de 17 ani , cu parul scurt de culoare saten inchis , ochi caprui , inaltime medie , acesta sare imediat in ochi datorita mantiei lui rosii , care a avea atribute magice , pe care o poarta peste o imbracaminte de baiat normal de varsta lui.Desi acesta ar putea iesi usor in evidenta , nimeni nu se afla acum prin imprejurimi pentru ca e seara , iar toata lumea sta in casa de frica crimelor din ultima vreme. Edawrd se indreapta spre un santier in lucru din periferia Londrei.
Edward: Poti simti mirosul de moarte din aer. Sunt sigur ca aici se afla...oricine ar face acest lucru.
Edward cand sa intre in aria santierului , acesta parca face sa apara o sabie de nicaieri. Acesta tine sabia in mana , pregatit de lupta , pe sabie observandu-se mici curenti electrici. Edward insepcteaza cu grija arena cand deodata…
?: GORAAAAAAAAAARGH!
Un demon apare in spatele acestuia de nicaieri. O bestie de 2 metri , infioratoare , cu ochii rosii , cu aspect asemanator unei gorile , si cu coarne asemanatoare cu cele de bivol. Desi este mare si pare ca acest demon cantareste cateva kilograme , este foarte agila si se indreapta cu intentii ucigase spre Edward.
Edward: Esti rapid….dar eu sunt si mai rapid. Time Double Accel!
Rostind aceste cuvinte , Edward se fereste usor de atacul bestiei. Dupa ce sare pe o grinda deasupra demonului vede un cadavru de om care avea urme de muscaturi pe ea. Era cina monstrului.
Edward: Deci nu tu esti vinovat pentru furtul de suflete. Tu iti omori victemele prin violenta dupa care le devorezi , nelasand nici o urma din acestia. Asta nu inseamna ca meriti sa ramai in viata.
Sabia lui Edward si ghearele demonului se lovesc de cateva ori , aparent Edward are destula forta incat sa lupte cot la cot cu bestia ucigasa. Demonul isi da seama ca Edward e cumva mai rapid , si ar putea oricand sa ii dea o lovitura fatala cu sabia lui , asa isi foloseste acrobatia superioara lui Edward ca sa scape. Edward , neputand sa tina pasul cu ea , decide sa o lase sa plece.
Edward: Nu are rost sa imi irosesc energia urmarind-o. Deja a mancat in seara asta , deci cel putin pana maine nu va mai ataca pe nimeni. Trebuie sa o elimin inainte ca asta sa se intample...si totusi sunt inca fara nici un indiciu despre hotul de suflete.
Edward se intoarce spre casa lui , pentru ca , desi el este un magician , el urmatoarea zi are scoala , ca orice alt baiat obisnuit de varsta lui.
La scoala nu se intampla nimic interesant. El nu isi da silinta deloc la scoala , pentru ca el , fiind magician , nu are cel mai mic interes sa isi continue studiile. Tatal lui a crezut ca e o idee buna ca fiul lui sa mearga la scoala , sa socializeze cu copii obisnuiti , de varsta lui , dar pe Edward nu il atrag deloc persoanele fara afinitate magica. De aceea el nu prea vorbeste cu nimeni la scoala si nu are prieteni. Chiar daca acesta nu are prieteni , e destul de popular cu fetele. O fata in special. Lucy Burningwood e colega cu el inca din scoala generala , si desi il cunoaste de atat timp , aceasta nu stie aproape nimic despre el. Isi aminteste doar o data cand era agresata de doi baieti de la alta scoala iar Edward i-a invins extrem de usor si a aparat-o. De atunci Lucy ii este indatorata lui Edward , dar nu vrea sa admita ca aceasta e indragostita de Edward. Lucy este de aceeasi varsta cu Edward , si nu cu mult mai scunda , avea parul lung , de culoare saten deschis , de obicei prin intr-o coada si purta ochelari. Era buna la invatatura , sociabila si frumoasa. La sfarsitul orelor…
Lucy: Ed!
Edward: Da Lucy?
Lucy: Daca nu ai nimic de facut...ai putea...ai putea sa vi cu mine sa ma ajuti sa caut un loc unde imi pot repara telefonul….s-a stricat , iar eu nu ma pricep la chestii din astea , iar mama mea nu ma poate ajuta…
Lucy si Edward aveau ceva in comun. Amandoi aveau un parinte care a murit cand acestia erau mici. Daca mama lui Edward a murit cand acesta era foarte tanar , tatal lui Lucy a murit inainte ca ea sa se fi nascut.
Edward: Imi pare rau Lucy , dar sunt extrem de ocupat azi.
El e mereu extrem de ocupat.
Lucy: Oh inteleg….DECI...poate alta data , la revedere Ed!
Edward: Pa-pa.
Lucy mergea bosunflata spre casa. A cata oara era cand Ed a fost “extrem de ocupat”? Incepea sa se intrebe daca simpla ei existenta il dezgusta pe Edward. Cand intra pe o alee laturalnica , in drum spre casa ei , ceva apare in spatele ei. Ea nu il poate vedea clar dar ii simte prezenta. Simte cum ceva parca ii doreste moartea. Concetrandu-se pe acest sentiment de frica de moarte , in fata ei apare un demon , acelasi cu care se luptase Edward cu o seara inainte.
Lucy: Ce...e…
Lucy nici nu apuca sa vada bine demonul si sa inteleaga ce se petrece deoarece capul acestuia ii zboara de pe umeri intr-o fulgerare. Langa demon apare de nicaieri Edward , care purta peste hainele cu care a fost la scoala , o mantie rosie , si avea in mana o sabie din care ieseau mici curenti electrici care luminau aleea. Demonul se prabuseste la pamant iar corpul acestuia ,incetul cu incetul , dispare.
Lucy(in mintea ei): Ed m-a salvat … la fel ca atuncea , de acei baieti…
Edward indreapta mana spre Lucy si…
Lucy: Eh?
Edward: Memory Undo.
Rostind aceste cuvinte Lucy e putin impinsa de ceva ce pare a fi o vraja si cade la pamant.
Edward: Ok , asta ar trebui…
Lucy: Ah , capul meu…
Aceasta se ridica imediat de pe jos.
Edward: Hm? Poate am gresit ceva in incantaie...Memory Undo!
Lucy cade iar la pamant dar se ridica imediat.
Lucy: Ce faci…?
Edward: Memory …
Lucy: INCETEAZA!
Edward: …
Lucy: …
Edward: Memo…
Lucy: O FACI DIN ADINS!
Edward: Poate…
Lucy: Imi poti explica te rog , Ed , ce tocmai s-a intamplat?
Edward: Ok , avand in vedere ca Memory Undo nu v-a functiona pe tine. Sunt un magician.
Lucy: ...poti face un iepure sa iasa din palarie?
Edward: Ti-as da o palma pentru ce ai zis dar ma abtin.
Lucy a vrut sa faca o gluma dar Edward nu prea a gustat-o. Aparent nu prea ii plac glumele cu magicieni. Desi ceea ce spunea Edward era socant ea nu parea prea surpinsa.
Edward: Ei bine , ai rectionat mai bine decat ma asteptam. Majoritatea fetelor , dupa ce ar fi vazut un baiat care taie capul unei bestii de 2 metrii , ar fi fugit mancand pamantul. Evident ca nu ar fi putut fugi de mine dar...macar ar fi incercat!
Lucy: Explicatia asta , desi clarifica putin lucrurile , este foarta vaga. Poti detalia?
Edward: Nup!
Lucy: De ceeeeeee?
Edward o examineaza in detaliu pe Lucy la care Lucy se jeneaza putin.
Lucy: Ce….faci?
Edward: Ok!
Lucy: Hm?
Edward: Ai spus vrei o explicatie. O sa ti-o dau. Dar nu aici. Ci acasa la mine , aici ar fi prea multi curiosi. Dar totusi ca o introducere , tu s-ar putea sa ai puteri magice.
Lucy: CEEEEEEEE?
Lucy este complet socata de vorbele lui Edward , care pare fericit la gandul ca a gasit in sfarsit o alta persoana , din afara familiei lui , care poate folosia magia. Desi incearca sa isi astampere emotiile , pentru ca acesta stie ca totul s-ar putea sa fie o deziluzie , nu se poate abtine decat sa ii zambeasca lui Lucy care ii zambeste inapoi. Si asa povestea celor doi incepe. Oare ce aventuri ii asteapta pe cei doi? Acestea , si multe altele , vom afla in curand!


Ultima editare efectuata de catre Duncan in Mier Aug 27, 2014 1:09 pm, editata de 2 ori
Duncan
Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 63052
Mesaje : 4658
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de George Mier Aug 27, 2014 12:54 pm

chiar mi-a placut, desi voiam o descriere mai amanuntita a existentei magiei pe pamant, dar presupun ca vom afla asta pe parcurs.
in timp ce citeam ultima scena eram gen "ar fi tare ca lucy sa fie si ea magician" SI APOI BUM, s-a intamplat. sau ma rog, e posibil sa fie.
vreau ep 2! cheers
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de Sony Mier Aug 27, 2014 12:55 pm

parca ma uit la anime!!!!!!! e super desi ar trebui sa folosesti vraja Virgulos Unplutitos sa nu iti mai pluteasca virgulele
Sony
Sony
Gladiator
Gladiator

Dolari : 64027
Mesaje : 3140
Reputatie : 61
Data de inscriere : 06/03/2011
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : bored

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de Distractie Mier Aug 27, 2014 1:15 pm

Edward: Ok , avand in vedere ca Memory Undo nu v-a functiona pe tine. Sunt un magician.Lucy: ...poti face un Bunny Dance sa iasa din palarie?Edward: Ti-as da o palma pentru ce ai zis dar ma abtin. 

Rolling on the floor)))))) una din fazele mele preferate.

Daca asta ar fi un serial, m-as uita la el non-stop.ADOR MAGINA SI TOT CE E LEGAT DE EA.
Imi place mult de Lucy in special, e aparte...Astept sa vad ce aventuri vor avea si cum Edward o va invata pe aceasta tot ce stie.

VREAU URMATORUL EPIAOD ACUM CLAR??
Distractie
Distractie
Inteligent
Inteligent

Dolari : 46764
Mesaje : 1952
Reputatie : 23
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 22
Localizare : Marte
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Citat favorit : Unknown.

Sus In jos

Internet Re: Walking through magic

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum