Drama Totala
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Drama Totala: Mchezowakuigiza

3 participanți

In jos

Mesaj Drama Totala: Mchezowakuigiza

Mesaj Scris de Duncan Mar Oct 22, 2013 12:01 pm

Episodul 1: Cei 12 "tacaniti"

Chris: Bine ati venit la Drama Totala! Dupa un sezon care a spart orice audienta , era si normal sa ne intoarcem in actiune! Acum noi ne aflam pe Insula Mchezowakuigiza unde 12 complet NOI concurenti vor participa intr-o tabara de vara in care vor lupta unul impotriva celuilalt pentru o sansa de a castiga MARELE premiu: UN. MILION. DE DOLARI! Acum sunt sigur ca va intrebati care este smecheria acestui sezon: vom avea creaturi radioactive ca in sezonul 4? Vom avea un nou tip de desfasurare al concursului? Vom omori in sfarsit concurenti? Nup! Nici unul dintre acestea! Sezonul acesta va fi "old school"! Desi , intre noi fie vorba , zvonurile zboara ca aici se adunau vrajitoarele ca sa comunice cu monstrii din lumea cealalta. Dar e doar un zvon , nu va asteptati sa fie...hehehehehe , ADEVARAT!
Varcolac: AAAAAAAAAAAAAARGH!
Chris: Gata Bucatarule , iti poti da costumul jos , concurentii nu sunt nici macar aici.
Bucatarul: Multumesc Domnului! Sunt aproape 40 de grade afara si tu m-ai fortat sa port costum de blana!
Chris: O sa iti treaca. Hey uite , vine primul concurent! Christa!
Christa-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Christa: Buna Chris. Sunt foarte incantata sa te cunosc!
Chris: Evident ca esti! ras 
Christa: A mai venit cineva?
Chris: Nup , esti prima!
Christa: Of , ce pacat. Si chiar vroiam sa fac cunostinta cu viitorii colegi de tabara...
Chris: Si uite-i ca vin! Lucas si Ben!
Lucas-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Ben-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
*pe vaporul unde se aflau Lucas si Ben*
Ben: Nu imi vine sa cred ca ai venit cu laptopul aici! Ideea era sa participi la acest concurs ca sa scapi de obsesia cu Battle Of Gods!
Lucas: Da , da , stai asta ca meciul e aproape gata.
Ben: Hai sa coboram , am ajuns!
Lucas: Stai...stai...stai....DA! INCA O VICTORIE! SUNT INVINCIBIL!
Ben(confesional): Lucas era un tip obisnuit , ca mine , pana a descoperit jocul acela , "Battle Of Gods"... Am vrut sa il aduc la Drama Totala cu speranta de a-l vindeca cu obsesia cu Battle Of Gods dar se pare ca nu prea am succes...
Lucas(confesional): Am nevoie de un healer si de un buffer! Stai ce , e o camera in baie?
Christa: Buna baieti! Eu sunt Christa si se pare ca vom fi colegi de tabara!
Ben si Lucas raman incremeniti de frumusetea Christei.
Christa: S-a intamplat ceva?
Lucas: Nu doar ca...
Ben: Esti foarte...
?: AAAAAAAAAAA!!!
Cineva a cazut in apa din cer.
Christa: OH! CREDETI CA ARE NEVOIE DE AJUTOR?
Chris,Bucatarul,Lucas si Ben:...
Christa se repede spre barbatul cazut din apa si il ajuta sa iasa.
?: Esti un inger?
Christa: Nu...sunt Christa , incantata.
Boris: Eu sunt Boris.
Chris: Ah Boris , te asteptam!
Boris-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Ben: De...ce... ai cazut din cer?
Boris: M-a adus tata cu elicopteru. *face cu mana in sus* Mersi tata!
Pilotul elicopterului ii face si el cu mana si pleaca.
Boris: E foarte mandru de mine!
Chris: Ah , uite cine a venit intre timp! Annie!
Annie-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Annie:...asta e?
Chris: Ce?
Annie: La televizor totul parea mai interesant dar in realitate...e la fel de plictisitor ... ca in viata reala...
Annie trece pe langa Chris si Chris face semne de parca ar fi tacanita. Intre timp , un nou vapor ajunge si din ea coboara o fata cu ochelari de soare. Aceasta se uita la ceilalti concurenti ajunsi iar ei se reflecta in ochelarii ei de soare. Toti se uita ciudat la ea mai putin Annie iar aceasta fata isi da ochelarii jos.
Chris: Hmmmm , nu credeti ca aceasta este o scena cunoscuta?
Michaela: Buna Chris , sunt un mare fan! love 
Chris: Si totul s-a pierdut!
Michaela: Eh?
Michaela-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Michaela: Prost Michaela , prost , prost , PROST! Chiar aveam sansa sa le dau tuturor acel fior care Heather le-a dat concurentilor de atunci in sezonul 1 , dar totul a fost distrus de dragalasenia mea! Sa fie clar! EU NU SUNT O DRAGUTA! Sunt o fata rea , care a venit sa castige milionul de dolari prin orice mijloace! Asta ar face si Heather...
Un cantec se aude din urmatorul vapor care vine spre insula: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Chris: Ah , uite cine vine! SEAN!
Sean-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Sean coboara din vapor cu un boombox la ureche.
Sean: Sup n!gg*s?
Toti se uita ciudat la Sean.
Sean: CE?!
Chris: Se pare ca inca cineva a sosit! Misaaaaa!
Misa-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Misa: Chris , ai primit lista cu cererile mele?
Chris: Da! Si am fost foarte fericit sa o rup in doua. Serios , cate un jacuzzi in fiecare camera , menajera personala , 5 oameni care sa se ocupe de pedichiura degetului mic?! Esti intr-o tabara de vara , nu la un hotel SPA de 6 stele!
Misa: Credeam ca daca nu pot avea parte de aceste tratamente acasa , as putea sa am parte de ele aici..of , macar le-am dat impresia celorlalti ca sunt o infumurata bogata cand defapt eu nu am bani nici sa trec strada....SUCCES! Cred..
Sean: Yo gurl! Sup?
Misa: Hey , adica.... stilul tau e asa de anii 90!
Sean: 90?
Misa: Poate chiar 80...
Sean: REAL GANGSTA NEVAH DIES!
Chris: Oh , incepe sa se incinga atmosfera.
O fata ii atrage atentia lui Chris si ii spune: OMG , Chris esti chiar tu?
Chris: Ah Sasha! Ce fa..
Fara sa il lase pe Chris sa terminte propozitia , Sasha il imbratiseaza pe Chris cu o mana si face o poza cu telefonul cu cealalta.
Sasha-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Sasha: LOl Drama Totala , cu Chris McLean , la Insula  Mchezowakuigiza. Prietenii de pe Facebookvor inebuni! IIII! Deja 120 de likes in 10 secunde.
Chris: Nu va rezista mult... Big grin
Marco: Heeeey! Chris!
Chris: Hey Marco! Cum e treaba?
Marco-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Marco: Sper ca nu e o problema ca am venit cu un covrig. Nu am mancat nimic azi dimineata caci trebuia sa imi fac bagajul pentru tabara! Si acum am o foame de lup , hehe.
Chris: Nu e nici o problema , din partea mea , dar s-ar putea sa ai probleme cu...
?: MANCAREEEEEEEEEE!!!
O fata sare asupra covrigului lui Marco si il ia in gura ei.
Chris: Vorbind de lup si iata...Carla!
Carla-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Carla: Oh , imi pare rau , era al tau...
Marco: Nu e nici o problema , e clar ca tu aveai mai mare nevoie! Big grin
Chris: Si iata pe cei 12 copii , nu chiar in toate mintile daca au venit aici impreuna cu mine: Christa , Lucas , Ben , Ivan , Annie , Michaela , Sean , Misa , Sasha , Marco si Carla!
Marco: 12? Dar suntem doar 11!
Chris: Ce? Dar trebuia sa fie aici!
Daniel: Sunt aici!
Daniel-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Chris: Ah , iata-l! DANIEL!
Daniel il ia pe Chris si se preface ca se saruta cu el pe obraz de 3 ori.
Chris: Uh ceeeee? Si cum de ai pielea atat de fina?
Daniel: Din cauza laptelui meu de piele!
Chris: Mda... Deci cum ziceam ... CEI 12 CONCURENTI: Christa , Lucas , Ben , Ivan , Annie , Michaela , Sean , Misa , Sasha , Marco , Carla si Daniel! Ei vor concurs o vara intreaga pentru o sansa de a castiga marele premiu! Cine va castiga? Cine va fi primul care pleaca? Aflati doar aici doar la Drama Totala: Mchezowakuigiza!
Annie: Parea mai interesant cand o ziceai la TV...
Chris: HEY!
Duncan
Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 63052
Mesaje : 4658
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos

Mesaj Re: Drama Totala: Mchezowakuigiza

Mesaj Scris de George Mar Oct 22, 2013 10:14 pm

pare interesant, abia astept sa vad prima proba si cum se vor intelege intre ei laugh 
cred ca preferata mea e Christa, desi nu pot zice sigur inca cool 
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Mesaj Re: Drama Totala: Mchezowakuigiza

Mesaj Scris de Distractie Vin Oct 25, 2013 3:33 am

Super episodul, dar vreau sa il vad pe cel adevarat. Momentan i-ai prezentat *intr-un fel* . Continua, idee e interesanta Nyan Sheep Nyan Sheep 
Distractie
Distractie
Inteligent
Inteligent

Dolari : 46764
Mesaje : 1952
Reputatie : 23
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 22
Localizare : Marte
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Citat favorit : Unknown.

Sus In jos

Mesaj Re: Drama Totala: Mchezowakuigiza

Mesaj Scris de Duncan Vin Oct 25, 2013 6:48 am

Episodul I(complet): Cei 12 de pe Insula Dramei!

Chris: Bine ati venit la Drama Totala! Dupa un sezon care a spart orice audienta , era si normal sa ne intoarcem in actiune! Acum noi ne aflam pe Insula Mchezowakuigiza unde 12 complet NOI concurenti vor participa intr-o tabara de vara in care vor lupta unul impotriva celuilalt pentru o sansa de a castiga MARELE premiu: UN. MILION. DE DOLARI! Acum sunt sigur ca va intrebati care este smecheria acestui sezon: vom avea creaturi radioactive ca in sezonul 4? Vom avea un nou tip de desfasurare al concursului? Vom omori in sfarsit concurenti? Nup! Nici unul dintre acestea! Sezonul acesta va fi "old school"! Desi , intre noi fie vorba , zvonurile zboara ca aici se adunau vrajitoarele ca sa comunice cu monstrii din lumea cealalta. Dar e doar un zvon , nu va asteptati sa fie...hehehehehe , ADEVARAT!
Varcolac: AAAAAAAAAAAAAARGH!
Chris: Gata Bucatarule , iti poti da costumul jos , concurentii nu sunt nici macar aici.
Bucatarul: Multumesc Domnului! Sunt aproape 40 de grade afara si tu m-ai fortat sa port costum de blana!
Chris: O sa iti treaca. Hey uite , vine primul concurent! Christa!
Christa-http://th09.deviantart.net/fs71/PRE/i/2013/202/b/d/kitty_by_xxbetelgeuse_cvxx-d6eius0.png
Christa: Buna Chris. Sunt foarte incantata sa te cunosc!
Chris: Evident ca esti!  
Christa: A mai venit cineva?
Chris: Nup , esti prima!
Christa: Of , ce pacat. Si chiar vroiam sa fac cunostinta cu viitorii colegi de tabara...
Chris: Si uite-i ca vin! Lucas si Ben!
Lucas-http://th00.deviantart.net/fs70/PRE/f/2012/126/1/d/ben_in_my_way_by_cavi47-d4yrf6b.png
Ben-http://th05.deviantart.net/fs70/PRE/i/2013/227/5/9/comission_by_xxbetelgeuse_cvxx-d6iarq8.png
*pe vaporul unde se aflau Lucas si Ben*
Ben: Nu imi vine sa cred ca ai venit cu laptopul aici! Ideea era sa participi la acest concurs ca sa scapi de obsesia cu Battle Of Gods!
Lucas: Da , da , stai asta ca meciul e aproape gata.
Ben: Hai sa coboram , am ajuns!
Lucas: Stai...stai...stai....DA! INCA O VICTORIE! SUNT INVINCIBIL!
Ben(confesional): Lucas era un tip obisnuit , ca mine , pana a descoperit jocul acela , "Battle Of Gods"... Am vrut sa il aduc la Drama Totala cu speranta de a-l vindeca cu obsesia cu Battle Of Gods dar se pare ca nu prea am succes...
Lucas(confesional): Am nevoie de un healer si de un buffer! Stai ce , e o camera in baie?
Christa: Buna baieti! Eu sunt Christa si se pare ca vom fi colegi de tabara!
Ben si Lucas raman incremeniti de frumusetea Christei.
Christa: S-a intamplat ceva?
Lucas: Nu doar ca...
Ben: Esti foarte...
?: AAAAAAAAAAA!!!
Cineva a cazut in apa din cer.
Christa: OH! CREDETI CA ARE NEVOIE DE AJUTOR?
Chris,Bucatarul,Lucas si Ben:...
Christa se repede spre barbatul cazut din apa si il ajuta sa iasa.
?: Esti un inger?
Christa: Nu...sunt Christa , incantata.
Boris: Eu sunt Boris.
Chris: Ah Boris , te asteptam!
Boris-https://2img.net/r/ihimizer/img818/4521/a44o.png
Ben: De...ce... ai cazut din cer?
Boris: M-a adus tata cu elicopteru. *face cu mana in sus* Mersi tata!
Pilotul elicopterului ii face si el cu mana si pleaca.
Boris: E foarte mandru de mine!
Chris: Ah , uite cine a venit intre timp! Annie!
Annie-http://th07.deviantart.net/fs70/PRE/i/2012/257/0/6/new_tiara_by_cavi47-d5enxub.png
Annie:...asta e?
Chris: Ce?
Annie: La televizor totul parea mai interesant dar in realitate...e la fel de plictisitor ... ca in viata reala...
Annie trece pe langa Chris si Chris face semne de parca ar fi tacanita. Intre timp , un nou vapor ajunge si din ea coboara o fata cu ochelari de soare. Aceasta se uita la ceilalti concurenti ajunsi iar ei se reflecta in ochelarii ei de soare. Toti se uita ciudat la ea mai putin Annie iar aceasta fata isi da ochelarii jos.
Chris: Hmmmm , nu credeti ca aceasta este o scena cunoscuta?
Michaela: Buna Chris , sunt un mare fan!  
Chris: Si totul s-a pierdut!
Michaela: Eh?
Michaela-http://th06.deviantart.net/fs70/PRE/i/2013/021/a/a/tdcarly14__3rd_comission_by_xxbetelgeuse_cvxx-d5s9xlp.png
Michaela(confesional): Prost Michaela , prost , prost , PROST! Chiar aveam sansa sa le dau tuturor acel fior care Heather le-a dat concurentilor de atunci in sezonul 1 , dar totul a fost distrus de dragalasenia mea! Sa fie clar! EU NU SUNT O DRAGUTA! Sunt o fata rea , care a venit sa castige milionul de dolari prin orice mijloace! Asta ar face si Heather...
Un cantec se aude din urmatorul vapor care vine spre insula: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest Link]
Chris: Ah , uite cine vine! SEAN!
Sean-http://th01.deviantart.net/fs71/PRE/f/2012/086/8/9/shawn_in_my_way_by_cavi47-d4u4d69.png
Sean coboara din vapor cu un boombox la ureche.
Sean: Sup n!gg*s?
Toti se uita ciudat la Sean.
Sean: CE?!
Chris: Se pare ca inca cineva a sosit! Misaaaaa!
Misa-http://th02.deviantart.net/fs71/PRE/i/2013/021/7/a/clarissa_by_xxbetelgeuse_cvxx-d5s9vt3.png
Misa: Chris , ai primit lista cu cererile mele?
Chris: Da! Si am fost foarte fericit sa o rup in doua. Serios , cate un jacuzzi in fiecare camera , menajera personala , 5 oameni care sa se ocupe de pedichiura degetului mic?! Esti intr-o tabara de vara , nu la un hotel SPA de 6 stele!
Misa(confesional): Credeam ca daca nu pot avea parte de aceste tratamente acasa , as putea sa am parte de ele aici..of , macar le-am dat impresia celorlalti ca sunt o infumurata bogata cand defapt eu nu am bani nici sa trec strada....SUCCES! Cred..
Sean: Yo gurl! Sup?
Misa: Hey , adica.... stilul tau e asa de anii 90!
Sean: 90?
Misa: Poate chiar 80...
Sean: REAL GANGSTA NEVAH DIES!
Chris: Oh , incepe sa se incinga atmosfera.
O fata ii atrage atentia lui Chris si ii spune: OMG , Chris esti chiar tu?
Chris: Ah Sasha! Ce fa..
Fara sa il lase pe Chris sa terminte propozitia , Sasha il imbratiseaza pe Chris cu o mana si face o poza cu telefonul cu cealalta.
Sasha-http://th05.deviantart.net/fs71/PRE/i/2012/345/4/c/tiffani_by_xxbetelgeuse_cvxx-d5npj0d.png
Sasha: LOl Drama Totala , cu Chris McLean , la Insula  Mchezowakuigiza. Prietenii de pe Facebookvor inebuni! IIII! Deja 120 de likes in 10 secunde.
Chris: Nu va rezista mult...  
Marco: Heeeey! Chris!
Chris: Hey Marco! Cum e treaba?
Marco-http://th08.deviantart.net/fs70/PRE/f/2012/106/c/0/alex_in_my_way_by_cavi47-d4wer6t.png
Marco: Sper ca nu e o problema ca am venit cu un covrig. Nu am mancat nimic azi dimineata caci trebuia sa imi fac bagajul pentru tabara! Si acum am o foame de lup , hehe.
Chris: Nu e nici o problema , din partea mea , dar s-ar putea sa ai probleme cu...
?: MANCAREEEEEEEEEE!!!
O fata sare asupra covrigului lui Marco si il ia in gura ei.
Chris: Vorbind de lup si iata...Carla!
Carla-http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2012/253/0/1/lauren_zizes_oc_by_kittaaypwnzyoo-d5e9rr9.png
Carla: Oh , imi pare rau , era al tau...
Marco: Nu e nici o problema , e clar ca tu aveai mai mare nevoie!  
Chris: Si iata pe cei 12 copii , nu chiar in toate mintile daca au venit aici impreuna cu mine: Christa , Lucas , Ben , Ivan , Annie , Michaela , Sean , Misa , Sasha , Marco si Carla!
Marco: 12? Dar suntem doar 11!
Chris: Ce? Dar trebuia sa fie aici!
Daniel: Sunt aici!
Daniel-http://th08.deviantart.net/fs70/PRE/f/2013/075/1/e/total_drama_extreme___joey_by_lulutdfan-d5y8zjw.png
Chris: Ah , iata-l! DANIEL!
Daniel il ia pe Chris si se preface ca se saruta cu el pe obraz de 3 ori.
Chris: Uh ceeeee? Si cum de ai pielea atat de fina?
Daniel: Din cauza laptelui meu de piele!
Chris: Mda... Deci cum ziceam ... CEI 12 CONCURENTI: Christa , Lucas , Ben , Ivan , Annie , Michaela , Sean , Misa , Sasha , Marco , Carla si Daniel! Ei vor concurs o vara intreaga pentru o sansa de a castiga marele premiu! Cine va castiga? Cine va fi primul care pleaca? Aflati doar aici doar la Drama Totala: Mchezowakuigiza!
Annie: Parea mai interesant cand o ziceai la TV...
Chris: HEY!
Total Drama Trivia: Mchezowakuigiza vine de “mchezo wa kuigiza” care inseamna Drama in Swahili. Numele insulei inseamna literar Insula Dramei.
Total Drama Insider Info: Numele initial al insulei trebuia sa fie Taarifamchezowakuigiza de la “taarifa mchezo wa kuigiza” care insemna drama totala dar s-a hotarat ca Taarifa sa fie taiat din nume.

Misa: Unde e Chris? A zis ca va fi aici! El nu stie ca nu e frumos sa lasi pe cineva sa astepte? MAI ALES PE MINE!
Michaela: Usurel fata , Chris e un om ocupat nu trebuie sa isi bata el capu cu un oricine ca si tine!
Misa: Oricine? ORICINE? Sti cine sunt eu? Sunt fiica unui mare magnat de pe piata mondiala! Tatal meu are atatia bani in cat sa va cumpere casele apoi sa le demoleze.
Michael: Iar eu am atatia nervi incat mi-as cumpara un ciocan sa iti demolez tie fata!
Misa: Pana aici vagaboanto! E timpul sa platesti!
Boris: Wowowo! Usor fetelor , nu vrem…uh…am uitat ce vroiam sa zic…
Lucas: Scandal?
Boris: Da , scnadal!
Lucas: Vrei sa zici SCANDAL!
Boris: DA!
Misa(confesional): De ce ma prefac ca sunt bogata? Pai sunt infumurata , artagoasa si razgaita! Dar nimeni nu o sa ia in serios o fata infumurata ,artagoasa si razgaita saraca! Dar toti vor lua in serios una bogata…PENTRU CA E BOGATA DUH! Si dupa ce s-a intamplat azi , stiu cu cine nu vreau sa fiu in echipa. Nu vreau sa fiu ca Michaela pentru ca e o t**** , nici cu Boris pentru ca un idiot , nici cu Lucas sau Sasha pentru ca ei ar fi obsedati cu laptopul sau telefonul sau ce masinarii moderne de care am avut eu parte si nu ar face nimic la probe si nici cu Carla caci e grasa si nesatula!
Chris: Vad ca incepeti sa va cunoasteti! HEHE! HEHEHEHE!
Misa: Gata cu glumele McLean , ne-ai facut sa asteptam prea mult!
Chris ii arunca o privire urata Misei.
Chris: Cred ca ai uitat cine e prezentatorul acestui show! Oricum , am adus asta! *Chris tine in mana un bol *
Carla: UN BOL? PRIMA PROBA VA FI CU MANCARE?!
Chris: Uh nu! In acest bol se afla 12 bilete. Fiecare bilet are initialele numelui echipei din care veti face parte si fiecare dintre voi veti trage cate un bilet. … Puteti veni sa trageti un bilet acum!
Dupa ce toata lumea a tras cate un bilet , Carla a luat bolul din mana lui Chris.
Carla: Of , deci chiar nu era mancare in el…
Boris: UD? Sunt in echipa uda?
Marco: Alea sunt initialele echipei.
Boris se uita la el nedumerit.
Marco: Sti ce sunt alea initiale?
Boris: Uh , initial am vrut sa ma inscriu la concursul de prins porci dar premiul la Drama Totala era mai mare!
Marco: Mda…
Chris: Toti cei cu initialele U.D. sa treaca in stanga si toti cu initialele C.G. sa treaca in dreapta. *dupa ce toti se aseaza* Sunteti toti la locul lor? BINE! Lucas , Boris , Michaela , Carla , Sean si Misa! Voi sunteti in echipa Ursii Distrugatori! Iar Annie , Ben , Marco , Christa , Sasha si Daniel , voi sunteti in echipa Ciocanitorilor Galagioase! Daca aveti nemultumiri , va puteti plange in baie unde e camera de confesii! Nu vom lua in considerare plangerile voastre. Big grin
Misa(confesional): Macar nu sunt in echipa cu Sasha…ugh deci se putea si mai rau… *facepalm*
Sasha(confesional): OMG ECHIPE! Trebuie sa scriu despre asta pe faceb…UH! UN MESAJ! “Draga clienta , va informam ca v-ati depasit cu mult abonamentul 3G inclus , asa ca nu veti mai putea folosi internetul pana la achitarea facturi….CE? DAR TATA A PLATIT FACTURA ABEA IERI!
Lucas(confesional): Sunt putin trist ca nu sunt in echipa cu Ben dar si putin usurat ca ma va lasa sa ma joc Battle of Gods acum!
Ben(confesional): DACA NU SUNT IN ECHIPA CU LUCAS , VA JUCA JOCUL ALA NON-STOP SI VA FI ELIMINAT PRIMUL!
Annie(confesional): Meh , se putea si mai rau.
Annie ia un elastic si isi prinde parul.
Marco: Hey , de ce iti prinzi parul?
Annie: Cel mai probabil va urma o proba si nu vreau sa fiu incurcata de parul meu in timpul probei.
Marco: Eh mare pacat , ca ai un par lung si frumos. love
Marco(confesional): E asa desteapta si draguta! MARCO , NU UITA DE CE ESTI AICI! NU SUNT AICI SA FLIRTEZ CI SA…
Annie(confesional): Nu am fost niciodata impresionata de un flirt … pana acum. E ceva ciudat cu baiatul ala!
Chris: Ok concurenti , acum ca v-ati acomodat cu noii coechipieri…
Misa: Eu nu dorm cu tine in camera , nu vreau sa fiu muscata de tine in somn!
Michaela: BINE , DECI SUNTEM DOUA!
Carla: Doamne , bomboana asta are gust de struguri!
Michaela: HEY RUJUL MEU!
Marco: Frate , aia de pe unghii e OJA?
Daniel: Nu , doamne cum sa fie oja? E lac de unghii!
Marco: TU NU AI RESPECT PENTRU BARBATUL DIN TINE?
Christa: Marco , serios , daca lui asa ii place , lasa-l in pace!
Chris: …sa incepem proba. Veniti dupa mine
Chris ii duce pe concurenti in spatele unei cabane , unde se afla un teren.
Chris: Aici va avea loc prima proba! TESTUL INCREDERII! Fiecare echipa va fi pusa in 3 grupe a cate 2 concurenti. Un  concurent va porni de la punctul marcat , care este la 50 de metri de turnul acela de acolo care are 6 metrii. Cel de-al doilea se va afla in varful turnului. La semnalul meu primul concurent va alerga spre turn si la al doilea semnal , al doilea concurent se va arunca din turn. Primul concurent trebuie sa ajunga repede la turn si sa apese butonul care va deschide aceasta trapa in pamant unde se afla o saltea moale care teoretic ar trebui sa va amoritzeze caderea.
Marco: …Pare o proba simpla.
Christa: Nu chiar… Sunt destul de tensiuni intre coechipieri si Chris vrea sa profite de asta.
Chris: Hehehe , se pare ca toti care incep cu numele Chris sunt la fel de destepti ca mine! Echipa cu cei mai multi concurenti ajunsi in siguranta pe saltea castiga! Si sa nu uit! Ca si sezoanele trecute , castigatorii vor putea beneficia de o sezere de o noapte la Hotelul SPA de 5 stele al lui Chris McLean! Iar ratatii vor sta in cabane vechi si prafuite , normal! Grupele vor fi: Misa-Michaela , Sean-Boris , Carla-Lucas din echipa Ursilor si Annie-Sasha  , Marco-Daniel si Ben-Christa!
Michaela: MA PUI IN ECHIPA CU MISA?  VREI SA MOR?
Chris: Puteti la fel de bine sa nu faceti proba daca nu aveti increde in coechipierul vostru!
Michaela&Misa: BINE!
Chris: Ok , dar sa nu plangeti daca echipa va pierde si va decide sa fiti eliminate.
Michaela: Um , eu m-am rasgandit.
Chris: Prea tarziu!
Michaela(confesional): Nu prea imi fac probleme ca o sa fiu eliminata , o sa influentez voturile , ca si Heather. Doamne , sper sa mearga pe oameni cum merge si pe papusi…
Misa(confesional): Nu vreau sa pierdem! VREAU NEAPARAT IN HOTELUL ALA SPA!
Chris: Acum cineva de la Ciocanitori trebuie sa completeze proba. Cine se ofera?
Annie: Ma ofer eu.
Chris: Vrei sa spui “ne oferim”. Nu uita ca esti grupa cu cineva.
Sasha: FML FML FML! Trebuie sa ii contactezi pe ratatii aia de la care am abonamentul la telefon si sa le spun CA A FOST O GRESEALA. I NEED MAH FACEBOOK!
Annie: Sasha asculta! Lasa telefonul jos in 5 minute! Trebuie sa te urci in turn si sa sari la semnalul lui Chris! Eu voi deschide o trapa pentru tine ca tu sa cazi pe o saltea. Inteles?
Sasha: Asta imi va aduce internetul inapoi?
Chris: Nu… dar iti va da o sansa sa ajungi la Hotelul SPA al lui Chris McLean de 5 stele care are si Wi-Fi!
Sasha: WI-FI?! ADICA INTERNET FARA FIR? OH DA , BABY! IT’S ON!
Sasha se urca grabita pe turn iar Annie se duce la punctul marcat.
Chris: Primul semnal are culoare rosie! Iar al doilea culoare verde! Asta ca sa nu fie confuzii! Bine , deci 3…2…1!
Bucatarul trage in sus cu semnalul rosu iar Annie porneste. Dar Sasha a crezut ca acesta e semnalul ei si se arunca.
Sasha: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
Annie ajunge la fix la buton , dar trapa se deschide prea incet si Sasha se loveste de ea.
Sasha: Auuuu…
Annie: Imi pare rau Sasha , am fost prea inceata…
Marco: Glumesti , ai fost foarte rapida si ai apasat butonul! Daca ea s-ar fi aruncat la al doilea semnal cum trebuia…
Sasha: Erau doua semnale? Ufhhhhhh acum chiar ca FML!
Chris: Dureros! Bucatarule , pune-o pe picioare.
Bucatarul: “Bucatarule fa asta , fa aia” DA SALARIUL CAND IL PRIMESC?
Chris: Cand o sa te incetezi din plans!
Bucatarul ii aplica cateva manevre lui Sasha si ea e refacuta complet?
Sasha: Ce? Dar cum?
Bucatarul: Cu ajutorul curusrilor mele de acupunctura , masaj si medicina tribala!
Sasha: Wow , prietenii de pe facebook vor inebuni cand le voi spune….DACA AS PUTEA! Disperare
Chris: Urmatoarea grupa din echipa Ursilor!
Sean: Sa facem asta Boris!
Boris: Eu sar si tu apesi!
Sean: GOTCHA!
Boris se urca in varful turnului si Sean se duce la punctul marcat.
Chris: Pariu pe 5 dolari ca Boris va sari si el la primul semnal! Sunteti gata? 3…2…1..
Bucatarul trage in sus semnalul rosu! Sean porneste si Boris nu se arunca. Chris ii da nervos bucatarului 5 dolari si se uita nervos la el apoi ii face semnal sa arate semnalul rosu. Boris vede semnalul si se arunca. Dar lui Sean ii cad pantalonii si se impiedica.
Sean(confesional): The SWAG hurts but is so SWAG!
Sean: BORIS , NUUUUUUU!
Boris inchide ochii de frica in timpul plonjonului. Minunea face ca el sa treaca PRIN TRAPA datorita musculaturii sale si sa ajunga pe saltea.
Chris: Punct pentru Ursi!
Ben: Ce? Dar Sean nu a apasat butonul!
Chris: Am zis ca trebuie doar sa ajunga in siguranta prin trapa la saltea. Dar se pare ca Boris a luat lierar cand am zis “PRIN trapa” ehehehe! Nu va faceti griji , avem trapa de rezerva!
Sean: Boris , esti bine?
Boris: Mama , tu esti tatal meu?
Sean: Ah , esti bine!
Chris: Urmatoarea grupa din echipa Ciocanitorilor! Marco si Daniel!
Marco: Uite imi pare rau de faza cu oja.
Daniel: Lacul de unghii…
Marco: Da cum spui. O sa incerc sa ajung la buton cat de repede pot.
Daniel: Nu , eu voi incerca si tu sari. Trebuie sa faci asta dupa ce ai ras de mine!
Marco:…Ai dreptate…
Marco se urca in turn si Daniel se duce la punctul marcat. Bucatarul da primul semnal dar Daniel nu porneste. Marco il vede si coboara din turn.
Daniel: Hey , ce faci?
Marco: Tu vroiai ca eu sa cad si sa imi rup oasele pe trapa , nu?
Daniel: Ce? Nuuuuuuuu!
Annie: Ce mai vierme…
Chris: Dupa primele 2 runde Ursii conduc cu 1-0. Aceasta este o runda decisiva! Ursii vor castiga sau vor ajunge cu Ciocanitorile la proba de departajare.
Carla: Lucas , stiu ca e vitala aceasta runda… Dar nu pot sari! Defapt nici nu ma pot urca! Am frica de inaltimi!
Lucas: E ok Carla , eu voi urca si tu vei incerca sa ajungi la buton!
Carla: Serios?
Misa: Da , serios? VREI SA PIERDEM?
Lucas: Suntem in avantaj Misa , nu iti fa griji.
Michaela: Lasa-l sa faca ce vrea Misa. Dar daca ajungem la eliminare fi sigura ca tocilarul e afara!
Lucas ii arunca o privire urata Michaelei: Fi sigura ca nu pierdem!
Michaela(confesional): CE DURA AM FOST! I-AM ARATAT EU LUI! HEATHER CRED CA E MANDRA!
Lucas urca in varful turnului iar Carla se pune pe pozitie. In varful turnului , Lucas apuca o bara de metal de acolo si o indoaie , a poi o mai indoaie o data si o rupe. Vazand asta , toti raman cu gura cascata mai putin Ben. Buctarul da semnalul rosu si Carla proneste incet…dar in acelasi moment Lucas se arunca!
Christa(confesional): Doamne , si-a chiar le-a inchis gura tuturor care ii ziceau tocilar , la faza cu ruptul barii de metal… Dar apoi a gresit semnalele si… restul e istorie.
Lucas in cadere , arunca cu forta bucata de metal spre buton…si trapa se deschide iar Lucas a ajuns in siguranta pe saltea!
Chris: Punct pentru ursi! Din nou! Si Ursii Distrugatori castiga proba!
Christa: Ce ai facut tu chiar a fost impresionant! Vrei sa te ajut sa te ridici.
Lucas: Uf , mersi dar n-am nevoie. Tu nu esti din echipa adversa?
Christa: Asta nu inseamna ca nu putem fi prieteni , nu?
Lucas(in mintea lui): Prieteni? Doar prieteni? Taci din gura si maritate cu mine! :X
Christa: E ceva gresit?
Lucas: Ah nu nu! Prieteni suna bine!
Ben(confesional): Eu nu am fost uimit de ce a facut Lucas pentru ca il stiu pe Lucas de cand eram mici! Inainte era un tip foarte sportiv , cu centura neagra, cel mai popular din scoala iar eu ii eram cel mai bun prieten si nu m-a lasat niciodata la greu. Asta pana a descoperit jocul Battle Of Gods si a devenit obsedat de el… Dar cum el nu m-a lasat la greu , nici eu nu il voi lasa , si deja cred ca Lucas e pe drumul cel bun!
La ceremonia de eliminare
Chris: Ciocanitorilor! Cum indica si numele vostru , voi azi v-ati afirmat doar prin a face calagie. Mai ales Marco si Daniel! Dar nu judec pe nimeni! Voi sunteti 6! Dar pe aceasta tava am doar 5 biscuiti in forma de insigna de cercetas! Cine nu primeste un biscuite , va trebui sa primeasca un Sut-In-Fund al Rusinii de la Cizma Gigantica Mecanica a Ratatilor din spatele vostru si va parasi aceasta insula pe cale aerina!
Daniel(confesional): Parca in fiecare sezon , metoda de eliminare devine din ce in ce mai ridicola! Sper , sa nu fiu eliminat si sa imi stric unghiile facute cu oja fabuloasa a lui Annie.
Annie intra in baie dupa Daniel(confesional): Deci tu mi-ai furat oja!
Daniel(confesional): AH!
Chris: Cei care sunt in siguranta in aceasta seara sunt:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:




Marco: DA!
Daniel: M-ati eliminat? De ce?!
Christa: Daca te ajuta cu ceva , eu una nu te-am votat. Big grin
Marco: Ghiceste de ce te-am eliminat.
Ben: Serios , ego-ul tau ne-a costat victoria.
Annie: Si mi-ai furat oja!
Sasha: Si tipule , fara suparare dar esti cam g**!
Daniel: Nu sunt g** sunt doar metrose…
Inainte ca Daniel sa apuce sa isi termine propozitia , Bucatarul il ia pe sus si il arunca in fata cizmei care il loveste afara de pe insula!
Chris: Mereu prima eliminare e asa frumoasa!
Christa: Sasha , unde te duci?
Sasha: Langa hotelul invingatorilor evident! Am nevoie neaprata de Wi-Fi!
Sasha ajunge langa hotel si incearca sa se conecteze la Wi-Fi… Dar acesta e parolat!
Sasha: CE? PAROLA?
Chris: Exact! Wi-Fi-ul acela e doar pentru invingatori , si parola e schimbata in fiecare seara!
Sasha: CE?! Dar … dar , nu intelegi! AM NEVOIE!
Chris: Dati silinta mai mult la proba viitoare atunci!
Sasha: Ce? O zi… intreaga fara net , ce? nu…NU! NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!
Chris: Hehe trebuie sa iubesti lacrimile concurentilor dimineata. Sau seara in cazul de fata. Cine va mai plange? Cine va mai fi eliminat? Aflati doar aici la Drama Totala: Mchezowakuigiza!

VA URMA...
Duncan
Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 63052
Mesaje : 4658
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos

Mesaj Re: Drama Totala: Mchezowakuigiza

Mesaj Scris de George Vin Oct 25, 2013 10:21 am

mi-a placut si cealalta jumatate de episod, dar imi pare rau ca a plecat Daniel (cam homofobi colegii lui de echipa loL)
lucas si christa - cei mai tari cool 
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Mesaj Re: Drama Totala: Mchezowakuigiza

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum