Drama Totala
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Apple Wars

+6
KiMO
Mike
George
Andy_Rulz
rareshik
Duncan
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Mesaj Apple Wars

Mesaj Scris de Duncan Joi Iun 28, 2012 2:08 am

Rezumarea primului mesaj :

Episodul I: Un Wookie


In anul 2500 , compania Apple a crescut la un apogee dincolo de ceea ce ne putem imagina. Acum compania Apple s-a extins in toata galaxia si e mai mult decat un brand , este un stil de viata , Apple acum creeand nave spatiale , arme , usi electrice , bombe , masini de teren si masini zburatoare si chiar armate intregi. Liderul lor , Grey Apple , si-a dorit mai mult si a creat reguli pentru folositorii produselor lui , astfel toate planetele sub marca Apple au devenit parte din imperiul Apple.


Doua navete Apple patruleaza imprejurimile planetei Rabonosa in cautare de nelegiuiti.
Pilot nava Apple #4566: Nava 4567. Raspunde!
Pilot nava Apple #4567: Da!
Pilot nava Apple #4566: Ai gasit ceva?
Pilot nava Apple #4567: Sunt chiar langa tine cap de mar , crezi ca vad ceva mai mult decat tine.
Deodata o nava neidentificata trece pe langa cele doua nave Apple.
Pilot nava Apple #4566: Hei! O nava care nu are insemnele Apple! Dupa ea!
Cele doua nave urmaresc nava neidentificata.
Pilot nava Apple #4567: Nava neidentificata , ai intrat intr-o arena restrictionata navelor fara emblema Apple.
Pilot nava neidentificata: Navele Apple sunt pentru fraieri. Back Star e o nava mult mai buna.
Pilot nava Apple #4566: Te rugam sa parasesti aceasta zona in 10 secunde sau vom incepe focul. 10..9..8..
Pilot nava neidentificata: Numaratoarea e pentru fraieri.
Pilotul apasa pe un buton si din fundul navei ies doua proiectile care nimeresc cele 2 nave Apple si le distrug. Pilotul navei neidentificate nu era nimeni altul decat celebrul vanator de recompense Han Alone.
Robotica de langa ea: Nu crezi ca ai mers cam departe Han?
Han Alone: Nu iti face crezi 1A. Mergem doar putin pe planeta Rabonosa. Are cea mai buna bere , si sunt o cramada de tipi ciudati care ofera misiuni pe banii multi!
1A: Oh , doamne…
Han parcheaza naveta si incepe cautarea unui barulet unde poate servi o bere in liniste si unde poate gasi misiuni pentru bani.
1A: Si ti-ai gasit sa cauti misiuni chiar pe o planeta impanzita de roboti Apple?
Han: Ce? Ti-e frica ca te vor detecta sit e vor arunca la cos?
1A: Eu nu ma las detectata … CA ALTII!
Han: Scuze , uitasem sa pun scuturile anti-Apple la nava. Doamne …femeile astea…
Han Alone si 1A ajung intr-un bar.
Han: Barman , da cea mai buna bere a ta.
Barmanul Wookiee: Hey , nu prea vezi oameni pe planeta asta. O sa fac una speciala pentru tine , stiu gusturile oamenilor si sunt foarte rafinate!
1A: Wa. Un Wookiee care vorbeste. Nu prea intalnesti asa ceva.
Barmanul Wookiee: Am calatorit mult tanara domnita robot , stiu sa vorbesc vreo 4 dialecte intergalactice!
Deodata , in bar intra un robot infricosator.
Han: Cine e botu?
Barmanul Wookiee: El e Apple-Cop 3000! E cel mai bunt robo-politisit de pe planeta.
1A: Si ce face?
Barmanul Wokiee: Aparent , pune niste anunturi electronice in bar cu privire la o recompense.
Han: Haha , recompensa? Grozav! Eu voi fi cel care o voi lua.
Han Alone , cautat , recompensa pe capul lui 1,000,000 de Golden Apple(bani in imperiul Apple)
Han: Hey , chips tipul , de ce ar vrea cineva sa prinda pe cineva asa frumos ca acest om?
Barmanul Wookiee: Domnule , imi pare rau sa va spun dar…
1A: TU ESTI CEL CAUTAT!
Deodata toate creaturile din bar se duc spre Han cu gnadul sa il omoare. Pana si Apple-Cop 3000 vrea sa il omoare.
Han: 20 pe unul? Nu e deloc corect! Pentru voi!
Han scoate un pistol plasmatic si incepe sa ii impuste pe rand pe toti.
Apple-Cop 3000: Mai incearca , am aliaj de rexiobonizigon , care rezista la focurile armei plasmatice…
Han: BLAH BLAH! Vorbit de tocilar! Ce fel de robot esti tu?
Han scoate o sabie laser si il taie pe robot in doua.
Barmanul Wookiee: WUHU! Asta a fost grozav!
Han: Stai , nu o sa incerci sa ma omori?
Barmanul Wookiee: Nah , nu as avea nici o sansa. Numele meu este Tojak!
1A: Mda , incantati , noi trebuie sa plecam , nu suntem in siguranta aici.
Tojak: Pot sa vin si eu? M-am saturat de tampeniile astea Apple , si vreau sa traiesc viata unui rebel!
1A: Nu stiu ce sa zic…
Tojak: Pot sa va fac bere si alte bauturi intergalactice.
Han: ACCEPTAT! Vi cu noi!
1A: Ce , nu?
Han: Hai , 1A , el e un tip de treaba , si poate sa faca bauturi. Doar uita-te ce dragut e!
Tojak face niste ochi de catelus iar Han pune o melodie trista pe fundal.
1A: ….Eh…. Bine poti veni! Sper ca nu ai purici!
Tojak: Multumesc si nu doamna , puricii nu au Wookiee , adica Wookiee nu au purici. Big grin
Han: Oricum , ce iti pasa tie? Esti robot!
1A: Si incep sa regret ziua in care m-ai programat…
Cei trei ajung la nava lui Han.
1A: Uh , nu mi-am dat seama ca daca stam 3 aici e atat de putin loc!
Han: Ce te plangi? Esti un robot! Robotii nu simt!
1A: Oh , iata-l si pe Domnul “Stie-tot-despre-femei-si-roboti”. Am nevoie de spatiu.
Tojak: Am o intrebare. El de ce are voie sa stea jos si noi trebuie sa stam in picioare?
Han: Eu sunt pilotul si asta e scaunul pilotului. DUH!
Tojak: Oh da , iarta-mi nesimtirea dar nu am mai fost intr-o astfel de naveta… Crezi ca ai mai putea sa pui inca un scaun? Macar unul de bucatarie.
Han: WTF? Abeam avem loc cu voi doi in picioare si mai vrei un scaun?
Tojak: Hey , eu am trait in lux. Scuza-ma ca sunt asa mofturos!
Pe Pamant
?: A scapat? Asa de repede?
Druid: beep bop beep bip bup bop bap.
?: Ah , deci el s-a infiltrate in duoul lor ridicol de vanatori de recompense? HAHA! Perfect! Apple-boti! Am o misiune pentru voi , vreau sa urmariti nava cu aceste cordonate!
In nava lui Han
Tojak: Mai avem mult? Sunt oboist! Imi e sete! Si foame.
1A: OH TACI! Te plangi mai rau ca un copil! Uita-te tu pe geam sau ceva!
Tojak: Ok…
Tojak , plictisit se uita pe geamul navetei si vede o vacuta care zbura in spatiu.
Tojak: What the…?
Surferul Arginitiu: MA SIMT NEMAIPOMENIT!
Surferul se loveste de vaca si cade de pe placa.
Tojak:…Tocmai am vazut o vacuta care plutea in spatiu…
Han: O ce?
Tojak: O vaca. Si apoi Surferul Argintiu s-a lovit de vaca si a cazut de pe placa.
Han&1A:…
Tojak: Uh , cred ca e efectul de fata morgana.
Han: Fata Morgana? Dar nu suntem in desert. Si ai vazut o vaca , nu o oaza.
Tojak: Vaca da lapte. Laptele tine sete. Ce n-as das a sug sanii unei vaci…
Han: O_O
Tojak: Ce? Cum crezi ca iei laptele de la o vaca?
Naveta se loveste de ceva!
Han: Holy ****!
1A: Ce a fost asta?
Tojak: Poate am lovit vaca!
Han: Nah , ne-a nimerit o naveta Apple. De data asta nu au mai numarat. Bastarzii!
1A: Au lovit ceva important.
Han: Doar tunurile de spate!
Tojak: O SA MURIM! AAAAAAAAAAAAAAA! UUUUUUUUUUUA! AAAUAUAUAAAARGH!!!
Tojak incepe sa sara prin toata naveta si apasa pe toate butoanele.
Han: TOJAK , STAI LOCULUI!
1A: OH NU! NE PRABUSIM!
Han: Unde?
1A: Pe planeta aia!
Han,1A&Tojak: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!
_____________________
Va urma(poate)....
Duncan
Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 63052
Mesaje : 4658
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos


Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de ralwca Sam Iul 21, 2012 8:23 am

primaaaa!!!!
ms ca mai anuntat ca a aparut Kiss Kiss
deci vai episodul asta e superb :X nu credeam ca o sa se termine asa biggrin
dar repejor cu nextu ca vreau sa vad ce se intampla love
sa ma anunti plzzzzzzzz cand pui nextu biggrin
pwp de la ralwca Kiss Kiss
ralwca
ralwca
Preocupat
Preocupat

Dolari : 45156
Mesaje : 199
Reputatie : 2
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 21
Localizare : tecuci, judetul iasi
Situatie amoroasa : E complicat
Stare de spirit : aiurea
Citat favorit : cine se scoala de dimineatza departe ajunge...mie imi place sa dorm pana tarziu

Sus In jos

Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de rareshik Sam Iul 21, 2012 12:20 pm

in sfarsit a aparut si ficul :X adica episodul dar e tot aia. deci. e foarte tare si mai ales finalu. han e cel mai smecher Cool vrem urmatoru episod te implor in genunchi Frown Frown
rareshik
rareshik
Simpatic
Simpatic

Dolari : 45124
Mesaje : 351
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/02/2012
Varsta : 26
Localizare : bucuresti 8-) si slobozia uneori
Situatie amoroasa : Intr-o relatie deschisa
Stare de spirit : Rebel
Citat favorit : ♥♥♥TI AMO BIANCA♥♥♥

Sus In jos

Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de KiMO Sam Iul 21, 2012 10:14 pm

omfg ce final. Eek oricum eu le citesc imediat ce apar dar as fi cam rau daca as spune ca vreau urmatorul episod chiar acum. :> next
KiMO
KiMO
Zeu
Zeu

Dolari : 119210
Mesaje : 7819
Reputatie : 182
Data de inscriere : 01/09/2010
Varsta : 27
Localizare : indecis
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Bitchy

https://www.youtube.com/OfficialFoxKids

Sus In jos

Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de George Dum Iul 22, 2012 4:48 am

Acesta a fost preferatul meu de pana acum, sincer! YAY! Imi place cum ai imbinat drama si umorul, ai pus cat trebuie din fiecare! 10+! cool Astept urmatorul episod cat mai repede! biggrin
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de rareshik Dum Iul 22, 2012 12:17 pm

duncan sa imi dai pm cand pui urmatorul episod te rog Smile
rareshik
rareshik
Simpatic
Simpatic

Dolari : 45124
Mesaje : 351
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/02/2012
Varsta : 26
Localizare : bucuresti 8-) si slobozia uneori
Situatie amoroasa : Intr-o relatie deschisa
Stare de spirit : Rebel
Citat favorit : ♥♥♥TI AMO BIANCA♥♥♥

Sus In jos

Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de Duncan Mar Iul 24, 2012 1:19 am

Deocamdata nu pot pune ficul. Frown Nu am folderul cu Apple Wars aici , cred ca duminica, CEL MAI TARZIU , luni o sa apara Big grin Multumesc tuturor pentru sutinere.
PS: George , poti sa imi faci si mie o critica la fic? Pervy Duncan
Duncan
Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 63052
Mesaje : 4658
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos

Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de George Joi Iul 26, 2012 12:33 am

~Critica la fic~


Ideea: Foarte original, nu am ce spune. Imi place mult ideea cu compania Apple, faptul ca trei personaje trebuie sa isi uneasca fortele si sa lupte impotriva asa-zisului sef, Gray Apple. Dar apoi aflam, ca Gray Apple este defapt condus de acest SJ, si totul devine din ce in ce mai complicat, si asta ma bucura. Ador cum ai imbinat drama cu umorul. Pentru idee, 9,7.

Personajele: Toate personajele sunt comice in felul lor, dar eu o sa vorbesc doar despre cele mai importante.

Han Alone: Un personaj cu o sete de aventura care il aduce de multe ori in situatii limita. Deasemenea, este un personaj ironic, rebel, caruia ii plac recompensele si caruia ii place sa se revolte impotriva Imperiului Apple. Imi doresc ca el sa isi duca misiunea pana la capat.

1A: Un personaj inteligent si matur, imi place cum l-a programat Han. Relatia dintre ea si Han este una interesanta, si imi place cum mai mereu se cearta cu Tojak.

Tojak: Un personaj cu o evolutie interesanta, parerea mea. Intai, imatur si fricos, apoi, a inceput sa se schimbe.. in bine. Deseori, este amuzant si evita lupta.

Gray Apple: Prea increzator in fortele proprii si cu o dorinta de a-i face pe plac sefului lui, a fost invins cu usurinta de printesa Eliza. Dorea ascensiunea Imperiului Apple, la fel de mult cum si-o doreste si seful lui.

Bill Gates: Mi s-a parut la inceput o persoana cu dorinta de a invinge Imperiul Apple, de asta mi s-a parut foarte dramatic cand am aflat ca el este cel mai probabil cel care a detonat bomba. Abia astept sa ii vad adevarata poveste, cum i-a construit pe Eliza si pe SJ, si de ce ar fi detonat bomba.

Eliza: O printesa rasfatata, desigur. Dar aceasta personalitate a ei m-a facut intotdeauna sa rad, ba chiar l-a invins pe Gray Apple din cauza ca i-a fost rupta o unghie. Foarte comic personaj! ^^

Ai construit binisor toate personajele, 9,5.

Actiunea: La actiunea te-ai priceput foarte bine. Ai respectat firul narativ, ai detaliat foarte bine luptele sustinute de personaje. Timpul si spatial au fost precizate chiar bine. Imi doresc foarte mult sa vad prin ce aventuri vor mai trece Han, 1A si Tojak si cum vei contura totul de acum inainte. Pe actiune, 9,4.

Parere personala: Mie chiar mi-a placut ce ai facut pana acum cu fic-ul. La inceput am crezut ca te vei descurca doar cu umorul, dar apoi, am fost placut surprins ca ai combinat umorul cu drama foarte bine. Astept cu nerabdare sa vad trecutul lui Bill Gates si sa aflam cine este defapt acest SJ. O sa iti scad cateva puncte pentru greselile de ortografie, totusi. Trebuie neaparat sa il continui. 9,5.

Nota finala: 9,52 si iti urez mult success pe viitor!
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Mesaj Re: Apple Wars

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum