Drama Totala
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Andreea in anul 2500

5 participanți

In jos

Inima Andreea in anul 2500

Mesaj Scris de Craterinity Krater Sam Iun 16, 2012 1:16 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Andreea era acum in spatiu pe planeta Marte. Se duce ea si see intalneste cu tatal ei.
- Buna tata cf?
- Bn tu?
- Bn
Andreea era suparata ca nu avea unde sa locuiasca. Se mai duce ea si se intalneste iar cu tatal ei.
- Cmf?
- Bn tu?
- Bn
Dar tatal ei nu o lasa si o calca cu Car. Of saraca Andreea nu existau spitale pe Marte ca Pamantu era distrus de gandaci asa ca era sa moara, dar.. a venit iar soricelul magic.
- Buna soarece
- Buna cf?
- Bn tu?
- Bn
Soarecele ii da o potiune si Andreea se trezeste. Andreea vede soarecele si vrea sa il manance a doua oara dar soarecele zice
- Te rog nu ma manca
- Bn. Zice Andreea
Asa ca Andreea isi continua drumu dintr-o data vede un McDonalds.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Andreea intra in McDonalds dar acolo o vede.....pe mama ei!
- Buna
- Buna cf?
- Bn tu?
- Bn
Andreea si mama se imbratiseaza dar nu stia ca mama era de fapt bunica.
- O sa mio platesti!!!!!! zice bunica
- Of nu
Of saraca Andreea acum trebuia sa fuga din McDonalds dar nu mai putea asa ca a comandat un Big Mac.
- Dami un Big Mac
- Bn
Si Andreea si bunica au mancat cate un Big Mac dar bunica a lasat pusca nesupravegheata si a fost furata de o persoana misterioasa! Andreea fuge din McDonalds. Pe drum o calca Car dar nu rau asa ca se ridica si merge mai departe. Acum se intalneste cu un gandac.
- Buna gandacule cf?
- Bn tu?
- Bn.
Gandacul o mananca pe Andreea si incepe sa zboare Acum in viitor gandacii puteau zbura. Andreea se zbate si iese din gandac dar ii ramane gandacu in creier si o controleaza. Acum Andreea s-a intors la McDonalds da nu pt ca vroia ea ci pt ca gandacul o controla!!!!!!!!!!
- Te impusc acum!!!! zice bunica.
O impusca pe Andreea dar de fapt a impuscat-o in creier si gandacu a iesit si Andreea se simte mai bn.
- Ms bunico
- Dar am vrut sa te impusc pe tine!
- Asta e
Acum Andreea pleaca dar e calcata de Car pe care o conducea mama ei.
- Buna Andreea cf?
- Bn tu?
- Bn
Mama ei era persoana misterioasa care a furat arma.
- Mama de ce ai facut asta?
- Ca nu te iubesc
Of nu saraca Andreea nu era iubita dar a facut ce e mai bn pt ea. A luat arma care a furato mama ei si a impuscat-o in cap!
- Au nu ce ai facut? zice mama.
Acum Andreea se simtea suparata dar stia ca o sa ii fie mai bine pe aceasta planeta fara mama ei. A ingropat-o mai tarziu si a mancat-o.

Sfarsit
Craterinity Krater
Craterinity Krater
Activ
Activ

Dolari : 44731
Mesaje : 95
Reputatie : 2
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 24
Localizare : SUCEAVA
Situatie amoroasa : Intr-o relatie deschisa
Stare de spirit : Cu capu in nori
Citat favorit : SUNT BAIAT! CE NU INTELEGETI?!

Sus In jos

Inima Re: Andreea in anul 2500

Mesaj Scris de Tyesha Sam Iun 16, 2012 3:05 am

Ce cauta un McDonalds pe Marte ? Confused
Tyesha
Tyesha
Prietenos
Prietenos

Dolari : 44265
Mesaje : 63
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/04/2012
Varsta : 27
Localizare : iii!
Situatie amoroasa : Intr-o relatie deschisa
Stare de spirit : Yum Yum!
Citat favorit : Wait until I give an actual f*ck.

Sus In jos

Inima Re: Andreea in anul 2500

Mesaj Scris de Mike Sam Iun 16, 2012 10:09 am

Lol,Andreea asta e vorbareata,nu gluma.Rolling on the floor
Mike
Mike
Geniu
Geniu

Dolari : 46890
Mesaje : 5803
Reputatie : -7
Data de inscriere : 24/09/2010
Varsta : 24
Localizare : IDTF
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : ~Nobody Cares~
Citat favorit : I sneaked to the mirror,in the darkness of night.

http://xat.com/GrupuldistractieiROMANIA

Sus In jos

Inima Re: Andreea in anul 2500

Mesaj Scris de rareshik Dum Iun 17, 2012 12:56 pm

andreea e calcata de Car.. de 3 ori.. PE MARTE?
rareshik
rareshik
Simpatic
Simpatic

Dolari : 45124
Mesaje : 351
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/02/2012
Varsta : 26
Localizare : bucuresti 8-) si slobozia uneori
Situatie amoroasa : Intr-o relatie deschisa
Stare de spirit : Rebel
Citat favorit : ♥♥♥TI AMO BIANCA♥♥♥

Sus In jos

Inima Re: Andreea in anul 2500

Mesaj Scris de George Lun Iul 23, 2012 1:15 am

-Critica la fic-


Ideea: Sa inteleg ca totul se bazeaza pe viata acestui personaj, Andreea.. Pot sa spun ca nu era asa de rea ideea cu Marte in anul 2500, daca incercai sa o construiesti putin mai bine. De exemplu, ce cauta un McDonald’s pe Marte? Sau cum e posibil ca Andreea sa isi ingroape mama, apoi sa o manance? Nu ma intelege gresit, nu vreau sa te jignesc, dar, sincer vorbind, unele lucruri nu se leaga. Ca o nota pentru idée, ar fi un 6,5.

Personajele: O sa spun ceva doar despre personajele principale, mai exact Andreea, bunica, mama, si tatal ei. Cat despre soarecele magic si gandac, vreau doar sa cred ca ei sunt asa din cauza evolutiei tehnologiei umane..

Andreea: Mie mi se pare un personaj chiar rezistent, daca a scapat cu viata dupa ce a fost calcata de trei ori de masina, si a avut un gandac in cutia craniana.. Pot sa il descriu ca un personaj care a fost urat de familia ei, fapt demonstrat de intamplarile cand membrii familiei ei au vrut sa o calce cu masina si sa o impuste. In ciuda tuturor acestora, a ales sa ii salveze viata soarecelui, in loc sa-l manance.

Bunica Andreei: Cred ca acest personaj a aratat cea mai multa ura fata de Andreea. Eu nu inteleg, totusi, de ce bunica a ales sa manance un Big Mac cu Andreea, in loc sa o impuste, cum vroia la inceput.

Tatal Andreei: Desi la inceput a parut prietenos cu Andreea, mai tarziu a calcat-o cu masina. Nu a facut apartii prea multe, dar eu sincer nu am inteles acest personaj.

Mama Andreei: Sa spunem ca nu ma asteptam ca persoana misterioasa sa fie mama Andreei, deci sa zicem ca personajul asta ar fi un +. Pana si ea o ura pe Andreea, asa ca presupun ca acest personaj Andreea chiar avea o viata trista.

Personajele cam ambiguu descrise, si ca o nota ar fi 6,8.

Actiunea: Majoritatea intamplarilor din fic nu le-am inteles. De exemplu, de ce Andreea si-a ingropat mama, daca avea de gand sa o manance apoi? Sau, ma repet, de ce bunica a ales sa manance un Big Mac in loc sa o impuste pe Andreea? Sincer, eu nu am putut sa imi explic. Indicii de timp si de spatiu sunt intr-adevar ok, dar nu inteleg ce cauta un McDonald’s pe Marte. Pe actiune, care nu prea a fost ok, dupa parerea mea, 4,5.

Parerea personala: Mie mi s-a parut putin dramatic momentul in care aflam ca mama ei era persoana misterioasa care a furat arma, intamplare care chiar a fost ok. Fic-ul tau, sincer, m-a facut sa zambesc, chiar daca multe parti au fost putin cam fara sens, de exemplu fazele cu gandacul care ii controla creierul Andreei. Eu iti dau pe fic, 5,8 si iti urez mult success pe viitor. ^_^

Nota finala: 5,9.
George
George
Socotit
Socotit

Dolari : 45637
Mesaje : 4442
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 25
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Inima Re: Andreea in anul 2500

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum